Cyclist Türkiye

ZWIFT’İN İLK E-YARIŞ ŞAMPİYONASI MART AYINDA YAPILACAK

ZWIFT’İN İLK E-YARIŞ ŞAMPİYONASI MART AYINDA YAPILACAK

Londra, mart ayında ilk kez düzenlenecek olan Zwift e-yarış finaline ev sahipliği yapan ülke olacak. Şampiyonanın yapılacağı kesin tarih net olmamakla birlikte mart ayında yapılacağı duyurulan bilgiler arasında.

Üç aşamalı olarak düzenlenecek puanlı yarışların ardından 24 Şubat günü saat 10.30’da yapılacak eleme yarışında sporcular en iyi performanslarını sergileyecek ve buna göre hem kadın hem erkekler arasından seçilecek en iyi 10 yarışmacı, Londra’da düzenlenmesi planlanan şampiyonaya davet edilecek.

Kadın ve erkek olmak üzere yalnızca iki kategorinin bulunacağı yarış, Zwift’in sanal rotalarından Watopia Figure 8’de geçecek. Toplam 59.2 kilometrelik final etabı, canlı olarak yayınlanacak.

Ancak e- yarışlar, yalnızca İngiliz kullanıcılara açık olacak ve şampiyonaya katılacak yarışçıların, İngiltere Ulusal Bisiklet Federasyonu’ndan edinilmiş bisiklet yarış lisansına sahip olmaları gerekecek. Yarış sonuçları, sanal yarış bittiği anda ekrana gelecek ve kazanan yarışmacılardan, Ulusal Şampiyonluk unvanını alabilmeleri için yarış lisanslarını göstermeleri istenecek. Buna göre onaylanmış nihai sonuçlar 31 Mart tarihine kadar duyurulmuş olacak.  

Yarış sonuçlarının geçerli olabilmesi için katılımcılardan strava verilerinin açık olması, nabız bandı kullanmaları ve organizasyon tarafından onaylanmış güç ölçerler kullanmaları istenecek. Ayrıca yarış esnasında zamana karşı bisiklet kullanımına izin verilmeyecek.

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|29 Ocak 2019