Cyclist Türkiye

VUELTA A SAN JUAN 2019: 4. ETAP

VUELTA A SAN JUAN 2019: 4. ETAP

Vuelta a San Juan’da mücadele, zamana karşı etabının ardından dün koşulan 185.8 kilometrelik dördüncü etapla devam etti.

            undefined

Uzun inişlerin olduğu etapta, oluşan kaçış grubu son 2.5 km kala Lotto Soudal ve Israel Cycling Academy’nin öne gelip tempoyu yükseltmesiyle yakalandı. Ardından QuickStep ve Bora-Hansgrohe sprint finiş için konumlandı ve toplu sprint finişe gidildi. Finalde başa başa giden Peter Sagan ve Fernando Gaviria arasındaki mücadelede kazanan UAE’den Fernando Gaviria oldu. Böylece Kolombiyalı bisikletçi San Juan’da açılış etabında aldığı galibiyet sonrası ikinci etap zaferini elde etmiş oldu. Yıldız sprinter Peter Sagan ise etabı, Gaviria’nın arkasında tamamlayarak ikinci sıraya yerleşti.

           undefined

Genel klasman sıralamasında ise herhangi bir değişikliğin yaşanmadığı dördüncü etapta, Julian Alaphlippe, liderliği elinde tutmayı başardı. Alaphilippe'in genç takım arkadaşı Remco Evenepoel’in de U23 kategorisindeki liderliği sürüyor.

Deceuninck - Quıck Step takımının, Iljo Keisse olayından sonra yarışıp yarışmayacağının belirsiz olduğu etapta takımın, yarışa girmesine karar verildi. Ancak etap sonunda, derece alan takım üyelerinden genel klasman lideri Alaphippe, U23 lideri Evenepoel ve etap üçüncüsü Alvaro Hodeg kürsüye çıkmayarak podyum seremonisini boykot etti.  

           undefined

Konuyla ilgili olarak sporculardan bir yorum gelmedi ancak takım yaptığı açıklamada, sağlık problemleri ve yorgunluk sebebiyle kürsüye çıkılmadığını, bunun Keisse olayıyla ilgili bir protesto biçimi olduğunu kabul etmediklerini belirtti.  

Vuelta a San Juan’da mücadele, bugünkü dinlenme gününün ardından yarın koşulacak 169.5 kilometrelik San Martín - Alto Colorado etabıyla devam edecek.

 

4. Etap Sonuçları

undefined

Genel Klasman

undefined

Sonuçların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|31 Ocak 2019