Cyclist Türkiye

VUELTA A SAN JUAN 2019: 3. ETAP

VUELTA A SAN JUAN 2019: 3. ETAP

Deceuninck-QuickStep’li Julian Alaphilippe, bir önceki gün koşulan zorlu tırmanış etabını kazanmasının ardından bireysel zamana karşı etabında da galibiyeti elde eden isim oldu. Etabı, 13 dakika 41 saniyede tamamlayarak genel klasman lideri, eski takım arkadaşı Fernando Gaviria’nın 21 saniye önünde bitiren Fransız bisikletçi, liderlik formasını da üzerine geçirdi. Gaviria ise etabı 6. Sırada tamamlayarak liderlik sıralamasında ikinciliğe geriledi.

           undefined

UCI saat rekoru sahibi Israel Cycling Academy’li bisikletçi Mattias Brandle,  etabı 14 dakika 28 saniyede bitirerek etap liderinin 49 saniye gerisinde kaldı ve 18. sıraya yerleşti. Bora-Hansgrohe’li Peter Sagan ise etabı 26 saniye geride tamamlayarak hem genel klasmanda hem de etap sıralamasında 7. sıraya yerleşti.

           undefined

Sıcaklığın 38 dereceyi bulduğu etapta, 19 yaşındaki Remco Evenepoel parkuru takım arkadaşı Alaphilippe’in 12 saniye gerisinde tamamlayarak etap üçüncülüğünü elde eden isim oldu.

           undefined

Genç yaşına rağmen başarılı bir bisikletçi olarak pelotonda adından söz ettiren Evenepoel, aldığı sonuçla hem U23 kategorisindeki en iyi bisikletçi unvanını korudu hem de genel klasmandaki yerini de yükselterek 4. sıraya yerleşti.

            undefined

Zamana karşı etabında ikincilik ise parkuru Evenepoel’in sadece 0,8 saniye önünde tamamlayan Gaviria’nın takım arkadaşı UAE Team Emirates’ten Valerio Conti’nin oldu. Conti bu sonucun ardından genel klasmanda da 3. sıraya yerleşen isim oldu.

            undefined

Arjantin’de yarış heyecanı bugün koşulacak 185,8 kilometrelik San José de Jáchal Valle Fértil - Villa San Agustín etabıyla devam edecek.

3. Etap Sonuçları

undefined

Genel Klasman

undefined

Sonuçların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|30 Ocak 2019