Cyclist Türkiye

VANMARCKE DE PARİS-ROUBAİX'DE YOK

VANMARCKE DE PARİS-ROUBAİX'DE YOK

Ronde van Vlaanderen’de lastiği iki beton bloğun arasına girerek düşen Hollandalı bisikletçi Sep Vanmarcke ağrılarından dolayı Paris-Roubaix’de yer alamayacak.

Cannondale-Drapac’ın basın açıklamasında konuşan Belçikalı bisikletçi Vanmarcke, “En büyük problem ellerim, sağ elimdeki kırık parmak gidonu tutmamı imkansız hale getiriyor. Frenlerden tutabiliyor hatta iki parmakla frenaj yapabiliyorum ama her girdiğim çukurda dayanılmaz bir acı hissediyorum” dedi.

Esas problemin ise sol elinde olduğunu belirten 2013 Paris-Roubaix ikincisi sözlerini, “Sol elimdeki parmakların tamamının derisi soyuldu, dolayısıyla sol elimle frenleri kullanamıyorum. Ayrıca sağ bacağım da hala problemli. Bu haldeyken start almamın hiçbir anlamı yok” diyerek noktaladı.

Klasiklere Omloop Het Nieuwsblad’ta elde ettiği üçüncülükle başlayan Vanmarcke hayal kırıklığını dile getirirken savaşarak daha güçlü dönmek için elinden geleni yapacağını belirtti.

Takımdan yapılan açıklamada aynı yarışta düşen Amerikalı bisikletçi Taylor Phinney içinse kararın perşembe günkü antrenman sürüşünden sonra alınacağı ifade edildi.

 

Bu yazı CYCLİST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|05 Nisan 2017