Cyclist Türkiye

ULUSLARARASI MEDENİYETLER BİSİKLET TURU DİYARBAKIR'DA SON BULDU

ULUSLARARASI MEDENİYETLER BİSİKLET TURU DİYARBAKIR'DA SON BULDU

TÜRKİYE Bisiklet Federasyonu tarafından iki gün önce startı Mardin'den verilen Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu, Diyarbakır etabı ile sona erdi. 5 ülkeden ve farklı bölgelerden 160 sporcunun katıldığı etkinlikte sporcular, yarışma öncesi tarihi Sur ilçesinde bisikletle tur attı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun düzenlediği organizasyona, Vali Hüseyin Aksoy, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Mehmet Zeki Kutlu, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu öncesi verilen sembolik startta bisikletçiler tarihi iç kaleden geçerek surları, On Gözlü Köprü, Şeyh Sait  Meydanı, Gazi Caddesi, Ulu Camii, Balıkçılarbaşı, Mardinkapı, Turistik Caddesi, Urfakapı ve Çiftkapı semtlerinde yaklaşık üç kilometrelik bir alanda pedal çevirdi. Yarışın asıl startı Valilik önünde verilirken, burada sporcular Yaşar Kemal Caddesi, Ofis Alt Geçit ve Koşuyolu Caddesi güzergahında toplam 10 tur atarak 34 kilometre yol kat ederek pedal çevirdi.


Türkiye'yi yurtdışındaki yarışmalarda da temsil eden Konya Torku Şeker, Kocaeli BRİSSA ve Konya Çumra gibi ekiplerin yanı sıra Sırbistan, Kosova, Makedonya, Azerbaycan ve Gürcistan'dan gelen bisikletçiler birbirleriyle kıyasıya yarışırken, elit erkekler, genç erkekler, yıldız erkekler ve master erkekler olmak üzere 4 kategoride bisikletçiler kıyasıya mücadele etti.
Diyarbakır'da düzenlenen Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu’nun son etabını Brisaspor’dan Kemal Küçükbay kazanırken, Torku Şeker Spor’dan Serkan Balkan ikinci, Sırbistan’dan Aleksandar Roman üçüncü olarak tamamladı.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|26 Mayıs 2017