Cyclist Türkiye

ULUSLARARASI MEDENİYETLER BİSİKLET TURU BATMAN ETABI TAMAMLANDI

ULUSLARARASI MEDENİYETLER BİSİKLET TURU BATMAN ETABI TAMAMLANDI

Batman Valiliği ve Belediyesinin destek verdiği “Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu”nun Batman etabı, yurt içi ve yurt dışından toplam 155 sporcunun katılımıyla yapıldı.
Turgut Özal Bulvarı’nda yapılan ikinci etap bisiklet turu için yol güzergahı araç trafiğine kapatıldı.

Yarışmaya Kosova’dan katılan İbrahim Buduri, dört kişi olarak Kosova’dan geldiklerini ve ilk defa yarışmaya katıldığını belirterek, "Mardin’deki turda hava şartlarından dolayı zorlandım düştüm" dedi.

Yarışın ikinci günü, Batman etabını Brisaspor’un başarılı bisikletçisi Kadir Kelleci, sekiz tur boyunca tek başına yaptığı atakla kazandı. Yarış sonu sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Kadir Kelleci, “Dağ bisikletinin ardından, yol bisikletinde de buradayım dediğimi düşünüyorum. Bu zafer için takımımın emeklerine de teşekkür ederim” dedi.

Batman Gençlik Spor İl Müdürü Halil Eren, turun 1. etabının Mardin, 2. etabının Batman’da yapıldığı ve 3. etabının da yarın Diyarbakır’da yapılacağını ifade ederek, "Bisiklet Federasyonu ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı güzel bir organizasyona imza attık. İnşallah Batman Şehrimizi spor şehri olarak tanıtacağız. Bu konuta potansiyelimiz var daha güzel organizasyonlarda yapacağız. Toplam 155 sporcu katılıyor ve 5 ülkeden yabancı sporcularımızda var” diye konuştu.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|25 Mayıs 2017