Cyclist Türkiye

UAE Team Emirates'e Ulissi liderlik edecek

UAE TEAM EMİRATES'E ULİSSİ LİDERLİK EDECEK

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na Daniele Righi (Italya), Darwin Atapuma (Kolombiya), Simone Consonni (Italya), Marko Kump (Slovenya), Vegard Stake Laengen (Norweç), Przemyslaw Niemiec (Polonya), Edward Ravasi (Italya), Diego Ulissi (Italya) ve Federico Zurlo (Italya) takım kadrosu ile katılacak olan UAE Team Emirates takımından iki gün sonra start alacak yarış ile ilgili ilk açıklamalar geldi.

Takım Direktörü, Bruno Vicino : “Türkiye Turu her zaman zor bir yarış oldu. Bu yıl World Tour kategorisinde olması bu mücadele seviyesinin de yükselmesi demek. Tırmanışla biten Selçuk etabı (Meryem Ana Tırmanışı) genel klasman için belirleyici olacak ama İzmir’de biten beşinci etabı da hafife alamayız. Atapuma ve Ulissi, Ravasi ve Niemiec’in destekleri ile orada neler yapabileceğimizi göstermiş olacak. Consonni ve Kump’a şans tanıyacağız. Laengen ve Zurlo ise kaçış kovalayacaklar” dedi.

Takım lideri Ulissi ise: “Türkiye Turu’nu kariyerimde ikinci kez koşacağım. Daha önce 2010 yılında da yarışmıştım. Özellikle World Tour kategorisine alınmasıyla, Türkiye’de yeninden yarışacak olmak heyecan verici. Sezon sonu formdayım, umarım zorlu etaplarda bunu iyi kullanabilirim” dedi.

28 yaşındaki İtalyan yarışçı Diego Ulissi daha önce 2010 yılında, 21 yaşındayken Lampre-Farnese Vini takımı ile Türkiye Turu’na katılmış ve derece alamamıştı.  

Bu yazı CYCLİST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|08 Ekim 2017