Cyclist Türkiye

TUR'UN İHALE ŞARTLARI BELLİ OLDU

TUR'UN İHALE ŞARTLARI BELLİ OLDU

World Tour takvimine dahil edilen ve 18-23 Nisan 2017 tarihleri arasında koşulması planlanan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu,  Dünya Turu takvimdeki diğer önemli yarışlarla çakışması ve ihale aşamasındaki aksamalar nedeniyle öngörülen tarihlerde düzenlenememişti. Bunun üzerine Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, UCI Başkanı Biran Cookson’la 26 Ocak 2017 tarihinde Lüksemburk’ta bir araya gelerek, TUR’un ileri bir tarihe ertelenmesi sonucuna varılmıştı.

Son olarak mart ayında konuyla ilgili UCI yetkilileriyle bir görüşme daha gerçekleştiren Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu yetkilileri yaptıkları münazaralarda karşılıklı olarak TUR’un 10-15 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılmasına karar kılmıştı.

TUR ile ilgili bir gelişme de geçtiğimiz günlerde yaşandı ve turun ihale günü ve şartları belirlendi. Buna göre turu düzenleyecek organizatör firmanın belirleneceği ihale 9 Haziran günü gerçekleşecek. Bisiklet Federasyonunun internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada ihale şartları da ortaya kondu.

TUR’un organizasyonunu bundan önceki yıllarda Argeus Travel şirketi üstlenirken geçen sene bir değişikliğe gidilmiş, ihaleyi kazanan CEO Event bu görevi üstlenmişti.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|26 Mayıs 2017