Cyclist Türkiye

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1. ETAP SEZON AÇILIŞ YARIŞLARI

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1. ETAP SEZON AÇILIŞ YARIŞLARI

Türkiye Bisiklet Federasyonunca düzenlenen Türkiye Şampiyonası Puanlı Yol Yarışları’nın ilk etabı Mersin’de yapılacak. Yarışlar dolayısıyla Adnan Menderes Bulvarı’nın bir bölümü 31 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında trafiğe kapatılacak.

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 31 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek sezon açılış yarışına Türkiye genelinden yaklaşık 500 sporcu katılacak.

Tüm yaş kategorilerinden sporcuların katılacağı yarış, 31 Ocak tarihinde yapılacak olan yol yarışı ile başlayacak ve 2 Şubat’taki kriteryum yarışıyla sona erecek.

Ek olarak, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İlimizde 31 Ocak-2 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 1. Etap Puanlı Yol Yarışları Türkiye Şampiyonası sebebiyle Yenişehir İlçesi Adnan Menderes Bulvarı Meteoroloji Kavşağı ile Babil Alt Kavşağı arası 07.00-18.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacaktır” denildi ve vatandaşlar, alternatif yolları kullanmaları konusunda uyarıldı. 

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|30 Ocak 2019