Cyclist Türkiye

TUR2015 LANSMANI YAPILDI

TUR2015 LANSMANI YAPILDI

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun basın toplantısı 8 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşti. Basın toplantısına Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri KASIRGA, İstanbul Vali Yardımcısı Aziz MERCAN, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami KOÇ, Beşiktaş Kaymakamı Dr. Abdullah KALKAN ile birlikte TUR’un sponsorları, medya mensupları kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

8 etaptan oluşan TUR 2015’e 21 profesyonel takım ile 168 bisikletçi iştirak edecek. 26 Nisan’da Alanya – Alanya etabıyla başlayacak yarış 3 Mayıs da İstanbul – İstanbul etabıyla sona erecek. İstanbul etabının finişi ise bu yıl Sultanahmet Meydanının içindeki tarihi At Meydanı olarak tabir edilen yerde gerçekleşecek.

Basın toplantısında ilk sözü Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu aldı. Sponsor firma yetkililerinin ve devlet ileri gelenlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Yarış Direktörü Abdurrahman AÇIKALIN basın toplantısı programının kapanış bölümünde etap ve katılan takımların tanıtımını yaptı.

Bu yazı ESRA GERMİYANOĞLU tarafından yazılmıştır.|10 Nisan 2015