Cyclist Türkiye

TRENTİN SINIRLI SAYIDAKİ BİSİKLETÇİLER ARASINA GİRDİ

TRENTİN SINIRLI SAYIDAKİ BİSİKLETÇİLER ARASINA GİRDİ

2013 Tour de France’da kaçışla, 2014’te Nancy’de biten sprint finişinde etap galibiyetine ulaşan Matteo Trentin, Giro d’Italia’daysa geçtiğimiz yıl Pinerolo’da son bulan etabı Marangoni’nin önünde kazanmıştı. 28 yaşındaki İtalyan bisikletçi ilk kez katıldığı Vuleta’daysa elde ettiği etap galibiyetiyle her üç büyük turda da etap kazanmayı başarmış 100’üncü bisikletçi oldu.

Salı günü Gruissan’da takım arkadaşı Lampaert’in gerisinde ikinci olan Trentin, geçtiğimiz günkü etapta Juan Jose Lobato (LottoNL- Jumbo)’yu bitiş çizgisine 300 metre kala attığı sprintle geçerek birinciliği göğüsledi.

“Son kilometrelere gelindiğinde önde olmak istiyorduk ama son 30km boyunca işler biraz farklılaştı. Niki Terpstra ve Bob Jungels pelotonun önünde gerçekten çok sıkı çalıştılar ve bu sayede yarışın tüm kontrolünü elimize aldık. Ben de iyi bir finişle etabı sonlandırdım.” 

Gelecek sezon Orica-Scott adına yarışacak Matteo Trentin, “Gelecek sezon gelecek sezonda. Şu an için Vuelta’dayım ve burada neler yapacağımı düşünüyorum. Elde ettiğim başarıların da takıma veda hediyesi olmasını istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|23 Ağustos 2017