Cyclist Türkiye

TOUR OF BIHOR'DA TORKU RÜZGARI

TOUR OF BIHOR'DA TORKU RÜZGARI

Bu yıl ikincisi düzenlenen UCI 2.2 kategori Tour of Bihor – Bellotto sona erdi. 3 günde, 4 etabın geçildiği turda genel klasman İtalyan pro-continental takımının Kolombiyalı bisikletçisi Rodolfo Torres’in olurken, Torku Şekerspor elde ettiği başarılı sonuçlarla dikkatleri çekti.

Romanya topraklarında düzenlenen turun ilk etabında Rus sporcusu Ivan Balykin ile ikincilik elde eden Torku, ikinci gün ilk seansında pedallanan tırmanış etabında bu sefer İtalyan sporcusu Luca Cirico ile bir ikincilik daha yaşadı. Elde edilen iki ikinciliğini ardından ilk etap galibiyetiyse, aynı gün öğleden sonra seansında geçilen prolog zamana karşıda Ivan Balykin ile geldi. Son gün sprint etabında Ahmet Örken ile ilk 10 derecesi yapan Torku Şekerspor, Luca Crico’nun genel klasman ikinciliğini de aldığı turu başarılı bir şekilde geride bıraktı.

Geçen sene düzenlenen Tour of Bihor’un ilk edisyonunu da Androni Giocattoli takımının adı Team Sky ve Movistar ile de geçen gelecek vadeden Kolombiyalı tırmanışçısı Egan Bernal kazanmış, Rolofo Torres ise podyumun ikinci basamağında yer almıştı.

Tour of Bihor genel klasman podyumu:

1.Rodolfo Torres (KOL)  - Androni Giocattoli

2.Luca Crico         (İTA)   - Torku Şekerspor

3.Ivan Sosa          (KOL)  -  Anroni Giocattoli

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|05 Haziran 2017