Cyclist Türkiye

THIBAUT PINOT PEMBE MAYODAN KORKMUYOR

THIBAUT PINOT PEMBE MAYODAN KORKMUYOR

Genel klasmanda yarış lideri Nairo Quintana’nın 28 saniye gerisinde, Tom Dumoulin ise iki saniye önünde ikinci sırada bulunan Thibaut Pinot, 39.8km’lik zamana karşı etabı öncesi pembe mayoyu sırtına geçirme şansına sahip.

“Dumoulin belki benden zaman çalabilir, belki de çalamaz. Çünkü geçen sene onu Tour de Romandie zamana karşı etabında yenmiştim. Bugün de galibiyet için onu zorlayabilirim, neden olmasın?”

Zamana karşı öncesi Dumoulin, Jungels ve Greaint Thomas’ın favoriler olduğunu söyleyen Fransız bisikletçi, kendisinin ise bu üçlünün hemen ardından geldiğini ifade etti.

“Zamana karşı parkurunu dün sabah gördüm. Fazla teknik değil, bana yakışan bir parkur. Ancak tam olarak ne yapabileceğimi bilmiyorum, çünkü en son 40km’lik bir zamana karşıyı geçen sene koşmuştum” dedi.  

Bu durum Thibaut Pinot’yu yeni pembe mayonun kim olacağı tartışmasının merkezine koyuyor ancak FDJ’nin 26 yaşındaki bisikletçisi Maglia Rosa’yı sırtına geçirmekten korkmadığını belirtiyor ve ekliyor: “Hedefim Milan’a podyum pozisyonunda gelmek ve eğer mümkünse bir de etap kazanmak. Tüm bunlara rağmen pembe mayo beni korkutmuyor, bir şans gelirse bunu değerlendirmek için elimden geleneği yapacağım” diyerek sözlerini noktaladı.

Foligno’dan Montefalco’ya uzanacak 39.8km’lik zamana karşı etabı, saat 15:15’ten itibaren Eurosport’tan canlı yayınlanacak.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|16 Mayıs 2017