Cyclist Türkiye

TELEVİZYON KUTUSUYLA BİSİKLET TESLİMATI

TELEVİZYON KUTUSUYLA BİSİKLET TESLİMATI

Hollandalı şirket, bisikletlerin bir yerden bir yere ulaştırılması sırasından oluşan hasarın önüne geçebilmek için ustaca bir fikir buldu. Amsterdam’da bulunan VanMoof isimli şirket, bisiklet kutularına LCD Televizyon fotoğrafı basmaya karar verdi. Sonuç ise oldukça çarpıcı oldu. Televizyon fotoğrafının basılı olduğu kutularda taşınan bisikletlerde, hasar oranı yaklaşık %70-80 azaldı.

Firma yetkilileri, fikrin ortaya çıkmasının ardından hikayeyi şöyle anlattı:

“Sekiz yıl kadar önce, satış sonucu bisiklet göndermeye başladık ve bisikletlerimize bizim davrandığımız gibi özenli ve ilgili davranacak nakliye firmasını bulmakta oldukça zorlandık. Pahalısından ucuzuna neredeyse tüm şirketlerle çalıştık ve hepsinde sonuç benzerdi. Özellikle pahalı ürünlerimizin nakliye sırasında hasar görmesi hem müşterilerimiz hem de bizim için büyük problemdi.

Firma olarak 2020 yılına kadar satışlarımızın %90’ınını çevrimiçi gerçekleştireceğimizi hedeflediğimizden nakliye sorunu bizim için çözülmesi şart olan bir problem halini almıştı. Biz de firmaları değiştiremeyeceğimizden kendi içimizde bir değişiklik, yenilik üretmeye karar verdik ve bu çözümü bulduk. Bisiklet kutularımız zaten neredeyse dev ekran televizyon kolileriyle aynı ebatta. Biz de bu durumu değerlendirdik ve bisikletlerin teslimatını televizyon fotoğrafı basılı kutularda yapmaya başladık. Bununla birlikte bisikletlerde oluşan hasar miktarı %70-80 azaldı ve doğru bir iş yaptığımızı düşünmeye başladık.”

Firma yetkilileri bu yöntemin, bisiklet hırsızlıklarına karşı da kullanılabileceğini, oldukça etkili bir çözüm yolu olduğunu ekledi.

 

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|05 Şubat 2019