Cyclist Türkiye

Team Sunweb yeni formalarını tanıttı

TEAM SUNWEB YENİ FORMALARINI TANITTI

2018 yılında Team Sunweb alışık olduğumuz gibi yine iki çizgili tasarımını kullanıyor. Takım, iki çizgili tasarımının takımın DNA’sı olan “Keep Challenging” (mücedeleyi sürdür) mottosuyla açıklıyor. Sol çizgi yarışçıların bireysel ve sporcu kişiliklerinde devamlı gelişimi, sağdaki şeridin ise yaratıcılık ve sürekli yenilenmeyi sembolize ediyor. 2018 tasarımında ise S figürü (Spark) takımın ana sponsoruna bir vurgu. Böylece hem mayonun yan şeritlerinde hem şortlarda hem de her mayonun arkasında yer alan bu figürle peloton içinde daha fazla görünürlük hedeflenmiş.

Giant, forma üreticisi Etxeondo ile çalışıyor. Bilimsel çalışmalarla aerodinamiklik ve güvenlik merkeze konmuş. Delft Teknik Üniversitesi ile beraber yürütülen çalışmalarda mayonun performansı rüzgar tünelinde test edilmiş. Etxeondo 2018 formalarında koruyucu şortların bisiklet üzerinde rahatlık ve güvenliği maksimize ettiğini söylüyor.

Takım 2017’de hem erkekler hem de kadınlar kategorisinde Dünya Zamana Karşı Şampiyonluğu’nu kazanınca mayoya UCI logosu da eklenmiş.

undefined

undefined

Bu yazı İBRAHİM YILMAZ tarafından yazılmıştır.|18 Aralık 2017