Cyclist Türkiye

TEAM SKY YATIRIMLARINI GELECEĞE YAPIYOR

TEAM SKY YATIRIMLARINI GELECEĞE YAPIYOR

Team Sky, Fransa Turu’nun gençler versiyonu olan Tour de l’Avenir’de klasman mayosu kazanan üç genç bisikletçiyi gelecek sezon için kadrosuna kattı.Transferlerle ilgili Team Sky’dan yapılan açıklamada Tour de l’Avenir şampiyonu Kolombiyalı Egan Bernal, Baby Giro şampiyonu ve l’Avenir’in tırmanış mayosu galibi Pavel Sivakov ve u23 dünya şampiyonu ve puan mayosu sahibi Kristoffer Halvorsen önümüzdeki yıl Team Sky adına yarışacağı duyuruldu.

Geçmişte Nairo Quintana, Esteban Chavez gibi Kolombiyalı bisikletçilerin şampiyon olduğu l’Avenir’în 2017 versiyonunu kazanan Bernal, ayrıca turun dağlık iki etabında da zafere ulaştı. Team Sky’ın bir başka yeni transferi Rus Pavel Sivakov ise Giro d’Italia’nın gençler yarışı olan Baby Giro’da genel klasmanını kazandıktan sonra, Tour de l’Avenir’de de son etabı alarak “Dağların Kralı Mayosu”nu elde etti. Team Sky’ın bir başka transferi geçtiğimiz yıl u23 dünya şampiyonunda gökkuşağı mayonun sahibi olan Norveçli bisikletçi Halvorsen, l’Avenir’de bir etap galibiyetinin yanında en iyi sprintere verilen puan mayosunu kazandı.

Yeni transferlerin parlak bir geleceğe sahip olduğunu belirten Team Sky’ın genel menajeri Dail Brailsford, “Üç yeni bisikletçinin de büyük bir etki yaratacaklarından ve geleceğin önemli bir parçası olacaklarından hiçbir şüphem yok” dedi.

“Onlar Sky’a gelmek için seçilmiş bisikletçiler çünkü üçü de Sky’ın potansiyellerinin tamamına ulaşacakları doğru yer olduğunu biliyor. Hedeflerimizin ve kazanma kültürümüzün bir parçası olacaklar. Yerli ve uluslararası genç yıldızlarla Team Sky’ın sahip olduğu en parlak günleri gelecek adına bugünden inşa ediyoruz.”

Sky adına yarışacak bir diğer bisikletçi de QuickStep-Floors’dan transfer edilen İspanyol bisikletçi David de la Cruz oldu.

 

 

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|29 Ağustos 2017