Cyclist Türkiye

TEAM SKY FRANSA TURU'NA YENİ MAYOLARIYLA GİDECEK

TEAM SKY FRANSA TURU'NA YENİ MAYOLARIYLA GİDECEK

2010 yılında bisiklet dünyasına giren Team Sky, kısa geçmişinde ilk defa farklı renkt bir mayoyla mücadele edecek. Takım İtalyan markası Castelli ile girdiği iş birliği sonucu France Turu’nda siyah mayoları yerine  yeni tasarım beyaz mayolarla boy gösterecek. Team Sky 2017 sezonuyla birlikte Rapha’dan Castelli’ye geçmişti.

Yeni mayo tasarımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Castelli’nin marka yöneticisi Steve Smith. ““2017 mayo tasarımı için düşündüğümüz renklerden biri de beyazdı, nihayet bunu gerçekleştirdik dedi ve ekledi, “ Tour bu değişikliği gerçekleştirmek için harika bir fırsat. Yeni formalar moden ve klasik bir görünüme sahip, Team Sky bisikletçileri tarafından giyilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Takımın genel menajeri Dave Brailsford ise değişim hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle açıkladı, “Castelli’nin mirasını ve yenilikçi tutkusunu her zaman paylaştık. Bu seneki mayolarımızın bizim de tarihimizi yansıtmasının ana nedeni de budur. İtalyan yeteneği ve tasarımıyla üretilen mayoları Team Sky bisikletçileri de beğendi. Beyaz  rengi biz de  çok beğendik. Biz de her zaman bazı şeyleri farklı yapmayı tercih eden takımız ve yeni mayolar için en doğru zamanın bu olduğunu düşündük”

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|02 Haziran 2017