Cyclist Türkiye

TAMAMEN KATLANABİLEN İLK ELEKTRİKLİ BİSİKLET: GOCYCLE GX

TAMAMEN KATLANABİLEN İLK ELEKTRİKLİ BİSİKLET: GOCYCLE GX

Gün geçtikçe genişleyen elektrikli bisiklet pazarında tamamen katlanan bisikletleriyle bir adım öne çıkan Gocycle, kullanıcılarına bisiklet üzerinde olmadıkları zamanlarda da kolaylık sağlayacak bir yenilik sunuyor.

Daha önce yalnızca gidon, sele borusu ve arka kısmından katlanabilen standart Gocycle, yerini ana gövdeden tamamen katlanabilir olan GX’e bırakıyor. Böylece elektrikli bisiklet, şehir içinde günlük kullanım için çok daha pratik hale geldi.

Gocycle, GX’de katlama işleminin 10 saniyede gerçekleştiğini belirterek katlama ve sonrasında yeniden açma işlemlerinin oldukça hızlı ve kolay olduğunu dile getiriyor.

           undefined

Katlandığında paralel bir şekilde yan yana gelen tekerlekler sayesinde ekstra bir teker setine ya da çantaya ihtiyaç duymadan rahatlıkla sürülerek elde taşınabilen GX bisikletler, oldukça şık bir görünüme de sahip.

Gocycle’la benzer şekilde 250 watt gücünde motora sahip GX, alüminyumdan üretilmiş bir kadroya sahip olup bir kapak yardımıyla çevrelenmiş zincir ile dişli sistemine bağlanır.

          undefined

‘Eko’ moddayken 65 kilometre yol yapma kapasitesine sahip olduğu iddia edilen elektrikli bisikletin mevcut mobil uygulaması ile sürüşler kayıt altına alabilir, çeşitli sürüş seviyeleri için oluşturulmuş stillere göre bisikletin çalışma şekli ayarlanabilir.

Gocycle’ın tasarımcı Richard Thorpe ise yeni geliştirdikleri tamamen katlanabilir elektrikli bisikletle ilgili olarak; “Yeni GX modelimiz mevcut ürün yelpazemizi tamamlıyor. GX, standart Gocycle’ın DNA’sına sadık kalıyor ve şık, hafif tasarımından ve eğlenceli yanından ödün vermeden, şehir içinde pratik kullanım için özenle tasarlanmış bir bisiklet” diyor.

            undefined

Ürünün şu an için tavsiye edilen satış fiyatı ise 2899 £.

 

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|08 Şubat 2019