Cyclist Türkiye

SPECIALIZED'IN CEO'SUNA GÖRE DİSK FRENLER KAÇINILMAZ

SPECIALIZED'IN CEO'SUNA GÖRE DİSK FRENLER KAÇINILMAZ

La Gazzetta Dello Sport’un sorularını yanıtlayan Amerikalı bisiklet üreticisi Specialized’ın CEO’su Mike Sinyard iki yıla kadar tüm takımların disk fren kullanmaya başlayacağını iddia etti.

“Araba, motosiklet ya da dağ bisikleti olsun disk frenle daha hassas bir tutuşa sahipsiniz ve bu daha iyi frenaj demek. Başka bir deyişle disk frenler tehlikeli değil daha güvenli” diyerek sözlerine devam eden Sinyard, “Disk frenler bisikletin geleceği ve gelecekte disk frensiz bir yol bisikleti düşünemiyorum.” dedi.

Geçtiğimiz sezon UCI(Uluslararası Bisiklet Federasyonu) tarafından ilk kez kullanımına izin verilen disk frenler, Paris-Roubaix’de Ventoso’nun bacağına saplanmasıyla peloton içinde güvenlik endişesi yaratmıştı. Bunun üzerine UCI tarafından yasaklanan ancak bu sezon başı kullanımına yeniden yeşil ışık yakılan disk frenlerin güvenliği hakkında konuşan Sinyard, “Herkes rotorun üstünün kaplanması gerektiğini söylüyor ancak rotorların kesici olduğunu düşünmüyorum. Eğer rotorları kapatırsak aşırı ısınmanın daha büyük tehlikelere yol açacağı aşikar” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Bu yazı tarafından yazılmıştır.|14 Nisan 2017