Cyclist Türkiye

Bora Hans-grohe TUR2017'ye bakış

BORA HANS-GROHE TUR2017'YE BAKIŞ

Etaplar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Biz güçlü bir takımız özellikle Sam Bennett formda. Etap kazanacağımızı umuyorum. Sprint için Sam için çalışacağız. Archbold, Saramotins ve Schwarzmann ile güçlü bir sprint trenimiz var. Genel olarak etapların çok zorlu olmadığını söyleyebilirim. Ama bu tüm takımlar için böyle. Tırmanışlarda ise Gregor Mühlberger’e güveniyoruz. Yine Konig’le birlikte genel klasmanda da iyi bir sonuç alacağımıza inanıyoruz.

Peter Sagan  neden TUR'a gelmedi?

Biz katılacağımız yarışları sezonun öncesinde karar veriyoruz. Sezon başında ekim ayında Türkiye Turu görünmüyordu. Takvim değiştiğinde ise Sagan zorlu bir sezonu geride bırakmış ve sezonu kapatmış oldu. Artık onun için dinlenme zamanı. Çünkü seneye önemli hedeflerimiz var.

TUR’da bu yıl dört World Tour takımı var. Bu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Öncelikli olarak TUR’un öncesinde nisan ayına programlandığını hatırlayalım. Nisan ayında birçok Klasik yarış mevcut. Hiçbir takım tüm yarışlara ekip gönderebilecek kadar geniş sporcu sayısına sahip değil. Tarih değişti ama şimdi de yarış takviminde sezon sonu kaldı. Birçok takım zorlu bir yarış takvimini geride bıraktı. Bizim için ise yarın yeniden yarış koşma zamanı. Katılmayan takımlarda yarışı izleme şansına sahip ve TUR bittiğinde gelecek yıl katılıp katılmayacaklarını belirleyeceklerdir.

Bu yazı CYCLİST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|10 Ekim 2017