Cyclist Türkiye

Söyleşi Edward Thenus

SÖYLEŞİ EDWARD THENUS

Vuelta boyunca çok fazla tırmanış yapmıştım ve bu sprintlerimi olumsuz etkilemişti. Burada ise sprinte çok uygun etaplar var. Türkiye Turu'ndaki en büyük rakibim de Sam Bennett. Sprint trenimizde çok güçlü isimler var ve en azından bir sprint etabını alacağımızı düşünüyorum.  Ilk iki etap sprinterler için çok uygun, üçüncü etap da sprinte uygun olmasına rağmen tırmanış içeriyor. Altıncı etap yani son etap yine sprinterlere uyuyor ve yeşil mayo için bu etapta tüm gücümü ortaya koyacağım. Dediğim gibi takım arkadaşlarım çok güçlü ve beni mutlaka en azından bir etapta zafere taşıyacaklardır. Genel Klasman için Pantano ile iddialıyız. Takım olarak stratejimizi en az bir etap kazanmak üzerine kurduk. Ve bunu başaracak güçte olduğumuza inanıyorum. demişti Cyclist Türkiye'ye Edward Theuns yarıştan önce.
İlk iki etap geride kaldığında, yarış Edward'ın önceden söylediği gibi gelişti.
İlk iki etabı Sam Bennett'ın hemen gerisinde bitiren Theuns ikinci etap sonunda ise şu açıklamayı yaptı:"Arkadaşlarım benim için bundan daha iyisini yapamazdı. Onların çabalarını sonuca dönüştüremediğim için çok üzgünüm. Sam hemen arkamdaydı ve patlayıcı gücü yüksek bir yarışçı. İlk iki gün benden hızlıydı ve ikinci etabı da kazandı. İyi  olan ise aramızda halen kapatabileceğimiz bir fark var."
Edward Theuns oldukça mütevazi ve centilmen bir sporcu. Cyclist Türkiye olarak Edward Theuns'e kalan etaplarda başarılar diliyoruz...

Bu yazı CYCLİST TURKİYE tarafından yazılmıştır.|11 Ekim 2017