Cyclist Türkiye

Atapuma yeniden TUR'da

ATAPUMA YENİDEN TUR'DA

Genel Klasman favorilerindesin. TUR 2017 için kendini nasıl hissediyorsun?

İyi hissediyorum. İyi hazırlandık. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Sonrasında sonuç biraz da şansa bağlı. İyi bir sonuç elde edeceğimize inanıyoruz.

2013’te TUR’da 6. olmuştun. Bize o günkü deneyiminden bahseder misin?

2013 yılında Kolombiya takımıyla gelmiştim. İyi hatıralarım var. Güzel bir yarıştı. Bu sefer geldiğimizde daha iyi sonuçlar elde etmeye çalışacağız.

O günden bugüne kendini kıyaslarsan, kendini ne yönde geliştirdin?

Daha olgunlaştığımı, tecrübelendiğimi söyleyebilirim. WT takımlarında bu dördüncü yılım. Bu tecrübelerimi artık sonuca çevirmek istiyorum.

Hangi etaplar sana daha uygun?

3. ve 4. etaplar benim için daha uygun. Çünkü tırmanış içeriyor. Bu etaplarda elimden gelenin en iyisini yapıp, fark oluşturmaya çalışacağım.

Daha önce pelotoda Avrupalı yarışçıların pelotonda Kolombiyalılara yeterli saygıyı göstermedikleri konuşuluyordu. Sen bu süreci nasıl yaşadın?

Ben böyle bir sorun yaşamadım. Şimdiye kadar bir saygı eksikliği hissetmedim. Belki biraz etap zaferi eksiğim var ama bu şimdiye kadar negatif bir yaklaşıma da sebebiyet vermedi.

Takımda ilişkileriniz nasıl? Gelecek hedeflerin nelerdir?

İyi bir aileyiz. Takımda son derece iyi ilişkilere sahibiz. Sezona biraz kötü başlamıştım. Arjantin ve İspanya’da düştüm. Sakatlık yaşadım. Seneye Giro ve Vuelta’da etap kazanmak genel klasmanda podyumda yer almak istiyorum.

Son soru Atapuma ne anlama geliyor?

Büyük Puma

Cyclist Türkiye, Atapuma ile yaptığımız söyleşide çeviri için yardımcı olan Timur Pınar'a teşekkür eder.

Bu yazı CYCLİST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|10 Ekim 2017