Cyclist Türkiye

SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ'NDE BİSİKLET TURU

SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ'NDE BİSİKLET TURU

Niğde Yeşilay Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte sigaranın zararlarına dikkat çekmek amacıyla Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç ve kurum müdürleri katılımcılarla birlikte bisiklet sürdü.

Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç sigaranın zararlarıyla ilgili olarak yaptığı konuşmada, "Sigarayla ilgili istatistiklere baktığımız zaman büyük bir rehavet görüyoruz. Gerçekten insanları düşündüren tablo. Ülkemizde ortalama 100 bin dünyada 6 milyon insan sigaradan dolayı hayatını kaybediyor. 600 bin insanda sigara içmese içenler yüzüne pasif içici olduğu için hayatını kaybediyor. Sigara içen bir insanın erkeğin hayatından 28 yıl, kadınların ise 23 yıl gittiği söyleniyor. Gerçekten rakamlar çok düşündürücü. Ayrıca kanser ciddi bir hastalık. Kansere yol açan nedenlerin başında da sigara geliyor. Bütün bu sıkıntılar dikkate alındığında sigaranın ne kadar büyük bir zarar olduğunu ne kadar büyük bir alışkanlık olduğunu idrak etmemiz lazım. Amacımız gençlerimizde bu bilinci oluşturmak sigaraya yaklaştırmamak içenleri de sigaradan uzak tutmak. Sigara içenleri bu vesileyle sigarayı bırakmaya davet ediyorum" dedi.

Niğde Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından sigaranın zararlarını anlattığı resim sergisinin açılışı yapıldı. Ayrıca etkinlikte kurayla belirlenen üç öğrenciye de bisiklet hediye edildi.

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|11 Şubat 2019