Cyclist Türkiye

SEZONUN İKİNCİ DAĞ BİSİKLETİ YARIŞLARI GAZİANTEP'TE TAMAMLANDI

SEZONUN İKİNCİ DAĞ BİSİKLETİ YARIŞLARI GAZİANTEP'TE TAMAMLANDI

Sezonun ilk dağ bisikleti yarışı 22 – 25 Mart tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirildi. Salcano Gaziantep MTB Cup adı altında düzenlenen dört günlük organizasyonda, zamana karşı ve noktadan noktaya varış yarışları ile genel klasman belirlendi. Elit Erkeklerde şampiyon Bu Ur Sshor’dan Rus bisikletçi Timofei Ivanov olurken, ikincilik Brisaspor’dan 2014, 2015 ve 2016 dağ bisikleti şampiyonu Kadir Kelleci’nin, üçüncülük ise Giant Energy’den Faraz Shokri’nin oldu. Kariyerinin ilk dağ bisikleti yarışını koşan Salcano – Sakarya BB’den Ahmet Örken ise genel klasmanı 18’inci sırada tamamladı.

Elit Erkekler Zamana Karşı ilk 10 Sonuçları:

1 – Timofei Ivanov – Bu Ur Sshor

2 – Kadir Kelleci – Brisaspor

3 – Evgeni Pechenin – Format – Udmurtia

4 – Faraz Shokri – Giant Energy

5 – Serdar Anıl Depe – Antalya Gençlik Merkezi Spor Kulübü

6 – Stanislav Antonov - Format – Udmurtia

7 – Viktor Vodolaha

8 – Zeki Kaygısız – Salcano – Sakarya BB

9 – Danil Zamaraev - Format – Udmurtia

10 – Mustafa Köklü – Brisaspor

Elit Erkekler Noktadan Noktaya Yarış İlk 10 Sonuçları:

1 - Timofei Ivanov – Bu Ur Sshor

2 - Kadir Kelleci – Brisaspor

3 - Faraz Shokri – Giant Energy

4 – Emre Yavuz – Çaykur Rize Spor Kulübü

5 - Serdar Anıl Depe – Antalya Gençlik Merkezi Spor Kulübü

6 - Stanislav Antonov - Format – Udmurtia

7 - Zeki Kaygısız – Salcano – Sakarya BB

8 - Evgeni Pechenin – Format – Udmurtia

9 – Yunus Emre Yılmaz – Brisaspor

10 – Cebrail Şeker – Brisaspor

undefined

Elit Erkekler Genel Klasman İlk 10’u:

1 – Timofei Ivanov – Bu Ur Sshor

2 – Kadir Kelleci – Brisaspor

3 - Faraz Shokri – Giant Energy

4 - Emre Yavuz – Çaykur Rize Spor Kulübü

5 - Serdar Anıl Depe – Antalya Gençlik Merkezi Spor Kulübü

6 - Evgeni Pechenin – Format – Udmurtia

7 - Stanislav Antonov - Format – Udmurtia

8 - Zeki Kaygısız – Salcano – Sakarya BB

9 - Yunus Emre Yılmaz – Brisaspor

10 – Gökhan Uzuntaş – Yeşil Pedal Spor Kulübü Derneği

Elit Kadınlar Genel Klasman İlk 10'u:

1 - Iryna Popova - Ukrayna Ulusal Takımı

2 - Esra Kürkçü - Başkent Üniversitesi Spor Kulübü

3 - Natalia Krasylnikova - Ukrayna Ulusal Takımı

4 - Cansu Çelebi Türkmenoğlu - Brisaspor

5 - Semra Yetiş - Gebze Bisiklet Kulübü Derneği

6 - Hatice Yılmaz - Brisaspor

7 - Ayşe Çakır - Brisaspor

8 - Zehra Kargın - Samsun Gençlik Spor

9 - Fatma Rabia Keskiner - Ferdi Sporcu

DNS - Nasım Khedri - Iran Lıv Team 

Genç Erkek:

1 - Halil İbrahim Doğan - Salcano Sakarya BB

2 - Esat Ceylan - İzmir Gençlik Merkezi

3 - Onur Aydoğan - Salcano - Sakarya BB

Genç Bayan:

1 - Azize Bekar - Karaman Ekstrem Bisiklet ve Doğa

2 - Keziban Koyun - Ç. Çumra Belediyespor

3 - Buse Ak - Karaman Ekstrem Bisiklet ve Doğa

 

* Dağ bisikleti sezonunun üçüncü yarışına 1 Nisan 2018 tarihinde Manavgat Maraton Cup ile devam edilecek.

 

 

 

 

 

 

Bu yazı tarafından yazılmıştır.|27 Mart 2018