Cyclist Türkiye

SALCANO SAKARYA BB TAKIMI YENİ PROJE VE TRANSFERLERİNİ TANITTI

SALCANO SAKARYA BB TAKIMI YENİ PROJE VE TRANSFERLERİNİ TANITTI

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Bisiklet Takımı’nın yeni transferleri ve 2020 Dağ Bisiklet Dünya Maraton Şampiyonası’nın tanıtım programı gerçekleştirildi. Best Western Premier Otel’de düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İş adamı Cevat Olçok, Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Berat Alphan, Cumhurbaşkanlığı Proje Yönetim Müdür Yardımcısı Ali Murat Önder, ASKF Başkanı Yaşar Zımba gibi isimler hazır bulundu.

Adımızdan söz ettireceğiz
Gençlik ve Spor
Hizmetleri Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, “2020 Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonasını ülkemize kazandırdığımız 14 aylık kısa sürede yürüttüğümüz çalışmalarla ülke gündeminde önemli yer bulduk. Çalışmalarımız Dünya Bisiklet Birliği’nce de yakından takip edilmekte ve takdir toplamaktadır. 2018 ve 2019 yılları Mayıs ayında Sakarya MTB Cup, Eylül ayında Sakarya Maraton Şampiyonaları ile uluslararası yarışlarımızı Cumhurbaşkanlığının himayeleri, Büyükşehir Belediyesinin koordinasyonu ve kulübümüzün sorumluluğunda gerçekleştireceğiz. 2020 yılında da ülkemiz tarihinde ilk kez yapılacak Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacağız. Uyumlu bir takım oluşturduk. Karizmatik, lider sporculara sahibiz. 2018’de bu sporcularımızın katkılarıyla adımızdan çok söz ettireceğiz” dedi.

Spor kültürünün yaygınlaşması ve gelişmesi
Başkan Zeki Toçoğlu, “Büyükşehir olarak spor kültürünün yaygınlaşması ve gelişmesi için pek çok çalışmaya imza atıyoruz. Sporu salt bir yarışma aracı olarak değil, sağlıklı nesillerin yetişmesi için bir fırsat olarak görüyoruz. Spor alışkanlığının gelişmesi için tesisleşmeye ayrı bir önem veriyoruz. Sakaryaspor’un altyapı sorumluluğunu tamamen üstlenmiş durumdayız. Amatör futbolun, şehrimiz için önemli bir zenginlik olduğunu iyi biliyor, amatör spor kulüplerimizi de unutmuyoruz. İlçelerimize kazandırdığımız sentetik sahalar ile daha iyi ortamlarda spor yapma olanağı sağlıyoruz. Spor kulüplerine özel araçlar tahsis ediyor, malzeme desteği sağlıyoruz” dedi.

Bisiklet Adası tanıtıldı
Programın devamında Şampiyona Direktörü Aziz Sırnaç, 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası’nın Sakarya’ya kazandırılmasından bugüne gelinen süreci katılımcılarla paylaştı. Ardından CEO Event firması ile sponsorluk anlaşması imzalandı. İş Adamı Cevat Olçok, “İnşallah hem Sakarya için hem de ülkemiz için güzel işler yaparız” dedi. Daha sonra ise Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası projesi katılımcılara tanıtıldı.

undefined

Takımın yeni isimleri
Takımın en genç ismi Okan Aydoğan, “Yeni transfer oldum. İnşallah önümüzdeki yıl için hayırlı olur. 2018 için hazırlıklarımız devam ediyor.  Bu süreçte takımımızın tecrübeli isimlerinden çok şey öğreneceğim” derken; 17 yaşındaki genç sporcu Halil İbrahim Doğan, “Mutluyum ve heyecanlıyım. Başarılı bir yıl geçirmek istiyoruz” dedi. Mustafa Sayar ise bu şehrin ve organizasyonu olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek hedeflerine ulaşmak için çok çalışacağını kaydetti.

Israel Cycling Academy ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshederek Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyespor’a transfer olan Ahmet Örken, “Son iki hafta zor bir süreç oldu. Yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. Hem ülkem hem de ailemi endişeli bırakmamak adına takımdan ayrılma kararı aldım. Bu kendi duruşumla alakalı bir karardı. Böyle bir karar aldım. Bu karar ülkem içindi. İnşallah burada yeni şampiyonluklar için mücadele edeceğiz” dedi. Toplu imza töreninin ardından program sona erdi.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|26 Aralık 2017