Cyclist Türkiye

RICHIE PORTE PARIS-NICE’DE YARIŞAMAYACAK

RICHIE PORTE PARIS-NICE’DE YARIŞAMAYACAK

10-17 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Paris-Nice yarışına bronşiti sebebiyle katılamayacak Trek Segafredo takımının Avustralyalı bisikletçisi Richie Porte, Paris-Nice’i es geçecek ve 25 martta start alacak Katalonya Turu için hazırlanacak.

2019 sezonuna kendi ülkesinde koşulan Tour Down Under’la başaryla başlayan Porte, Willunga Tepesi’nde altıncı kez galibiyete ulaştı. Hemen ardından Herald Sun Tour’da yarışan Avustralyalı bisikletçi, turu genel klasmanda beşinci olarak tamamladı. Geçtiğimiz hafta ilk kez düzenlenen BAE Turu’nda da yer alan Porte, yarışı genel klasmanda 50. sırada bitirdi.

Herald Sun Tour’un ardından Porte ile ilgili açıklama yapan Trek-Segafredo takım doktoru Scott Major; “Porte’un bronşiti Herald Sun Tour’un ardından da devam etti ve ilkbahar yarışlarına ayak uyduramamasında neden oldu. BAE Turu’ndaki performansı da bunu doğruladı. Bu şartlar göz önüne alındığında Paris-Nice yarışı şu an Porte için çok erken bir yarış” şeklinde konuştu.

“Bu yıl Paris-Nice’de olamayacağım için çok üzgünüm ve ekibime anlayışından dolayı çok teşekkür ediyorum. Şimdiden mart ayının sonuna kadar sağlam bir antrenman programıyla Katalonya yarışı için hazır olacak ve en yüksek performansımla yarışacağım” diyen Porte’un yokluğunda takıma John Degenkolb ve Jarlinson Pantano destek olacak.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|06 Mart 2019