Cyclist Türkiye

REBELLIN'İN BIRAKMAYA NİYETİ YOK

REBELLIN'İN BIRAKMAYA NİYETİ YOK

Davide Rebellin belki 46 yaşında olabilir ama İtalyan sporcunun bisikleti bırakmak için hiç acelesi yok. Yeni takımı Natura4Ever-Sovac’a göreyse Rebellin, 50 yaşına kadar yarışabilir.

“Yalnızca o yılı ve o günü yaşıyorum, kendime bir başlangıç noktası ve bitiş çizgisi koymadım. Eğer bir yarışı bitirecek gücü kendimde bulamazsam o zaman duracağım. Ama bu şu anda söz konusu bile değil,” diyor La Gazetta dello Sport’a verdiği demeçte Rebellin. “50’nci yaş günümü pelotonda kutlamak mı? Bunun olup olmayacağını bilmiyorum ama neden olmasın?”

Yaşla ilgili bir rekor denemem yok, sayılar her zaman bana sıkıcı gelmiştir, insanlar yaşımı sorduğunda her zaman birkaç saniye de olsa düşünmem gerekiyor. Hayatımı hazlarımın yönlendirmesine izin verdim, yaşımın değil.”

1992’de profesyonel spora adımını atan Davide Rebellin kariyerinin büyük bölümünü sporun en üst seviyesinde geçirdi. 2004’te üç Ardennes klasiğini – Amstel Gold Race, Fleche Wallone, Liege – Bastogne – Liege – birden kazanan İtalyan bisikletçi, 2008’de ise Pekin olimpiyatları yol yarışında gümüş madalyanın sahibi oldu. Ancak geçmişe dönük testlerde CERA maddesiyle yakalanan Rebellin’in bu madalyası elinden alındı.

“Etrafımda beni sarmış negatif bir düşünceler bulutu yok, insanlar sosyal medya aracılığıyla bana olumlu ve yüreklendirici mesajlar veriyor” diyor Rebellin. “Pelotondaki pek çok bisikletçi benim çocuğum yaşında ama onlardan dahi olumlu sözler duyuyorum. Yaşımın tecrübe, küçük detaylara dikkat etme gibi güzel şeyler getirdiğini düşünüyorum.”

 

Bu yazı ERMAN ÖNER tarafından yazılmıştır.|11 Aralık 2017