Cyclist Türkiye

QUICK-STEP FLOORS BİSİKLETÇİLERİ LAURENS DE PLUS VE PETR VAKOC, BİR ARACIN KENDİLERİNE ÇARPMASI SONUCU HASTANEYE KALDIRILDI

QUICK-STEP FLOORS BİSİKLETÇİLERİ LAURENS DE PLUS VE PETR VAKOC, BİR ARACIN KENDİLERİNE ÇARPMASI SONUCU HASTANEYE KALDIRILDI

Quick-Step Floors'un iki bisikletçisi Laurens De Plus ve Petr Vakoc, Güney Afrika'da bir kamyonun çarpması sonucu hastaneye kaldırıldı. Takım arkadaşları Bob Jungels ile antrenman sürüşüne çıkan ikili dün öğleden sonra bir kamyonun kendilerine arkadan çarpması sonucu yaralandı.

Her iki bisikletçi de çarpışmanın şiddetini rağmen bilinci açık bir şekilde hastaneye kaldırılırken, sürücülerden Petr Vakoc en ağır hasarı alan isim oldu. Birden fazla omurgasında kırık olan Vakoc'un ameliyat olması gerekiyor. Takımdan yapılan yazılı açıklamada De Plus'ın böbrek kontüzyonunun yanı sıra vücudundan çoklu sıyrık ve aşınmaların olduğu belirtildi. Ayrıca De Plus da gözlem amacıyla birkaç gün daha hastanede tutulacak.

Vakoc ve De Plus ile antrenmanda olan üçüncü Quick-Step Floors bisikletçisi Bob Jungels, kaza ile ilgili görüşlerini takımın internet adresinde paylaştı: "Üçümüz birden antrenman sürüşüne çıkmıştık, birdenbire yüksek bir ses duydum ve sonraki saniyede Laurens ve Petr'ı yerde gördüm. Kamyonun arkamızdan geldiğini görmedim, ama sol ön aynayla veya ön sol parçayla Petr ve Laurens'e vurmuş oldmalı"dedi Jungels.

"Onlara doğru koştum ve yaralandıklarını görebiliyordum, bu yüzden onları hareket ettirmeye cesaret edemedim. Yol kenarında olan bir bayan gelip bize yardım ederek ambulansı çağırdı. O esnada antrenörümüz Koen'di, ben de onlarla iletişim kurdum."

Jungels açıklamalarını her iki bisikletçiye de geçmiş olsun dileklerini ileterek tamamladı.

Quick-Step Floors takımı, İspanya Calpe'deki antrenman kampının ardından, Güney Afrika'da yüksek irtifa kampının bir parçası olarak bulunuyordu.

Bu yazı ERMAN ÖNER tarafından yazılmıştır.|26 Ocak 2018