Cyclist Türkiye

PİST BİSİKLETİ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA İKİNCİ GÜN

PİST BİSİKLETİ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA İKİNCİ GÜN

Polonya Pruszkow’da gerçekleştirilen Pist Bisiklet Dünya Şampiyonası’nda ikinci güne damgasını vuran olay Avustralya’nın takım pursuit yarışında kırdığı dünya rekoru oldu.

undefined

Finalde altın madalya için Büyük Britanya ile karşı karşıya gelen Avustralya takımı, 3.48.012 ile tamamladığı yarışla altın madalyanın sahibi olmakla kalmadı, yine kendilerine ait olan dünya rekorunu da tazelemiş oldu. Büyük Britanya’nın 3.50.810 ile gümüş madalyanın sahibi olduğu karşılaşmada Danimarka 3.51.804 bronz madalyayı evine götüren ülke oldu.

undefined

Elit kadın takım pursuit yarışında ise şampiyon takım yine Avustralya oldu. Finalde Avustralya adına Annette Edmondson, Ashlee Ankudinoff ,Georgia Baker ve Amy Cure’un Büyük Britanya ile start aldığı karşılaşmada 4.14.333 ile altın madalyanın sahibi yine Avustralya oldu. Büyük Britanya’nın 4.14.537 ile ikinciliği elde ederek gümüş madalyayı kazandığı yarışta Yeni Zelandalılar üçüncülükle bronz madalyanın sahibi oldu.

undefined

Erkekler strach yarışında da Avustralya üstünlüğü devam etti ve ülke adına yarışan Samuel Welsford etabı 52.302 km/h ortalama hızla 17.12 saniyede tamamlayarak birinciliği elde eden isim oldu. Keirin yarışında ise yarışı 71,585 km/h hızla 10,058 saniyede bitiren Hollandalı Matthijs Buchli gökkuşağı mayonun sahibi oldu.

undefined

Kadınlar sprint eleme yarışında Avustralya’dan Stephanie Morton birinci, Çin’den Wai Sze Lee ikinci olurken Fransa’nın 19  yaşındaki genç sporcusu Mathilde Gros üçüncülüğü elde etti. Finalde Almanya’dan Sophie Lea Friedrich ile karşı karşıya gelecek olan Avustralya’lı Stephanie Morton ve Çin’den Wai Sze Lee ile Mathilde Gros şampiyonluk için yarışacak.

undefined

 

Sonuçların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|01 Mart 2019