Cyclist Türkiye

PETER SAGAN, “EVENEPOEL’İN BAŞARISI, ZİHİNSEL OLARAK NASIL İDARE EDEBİLDİĞİNE BAĞLI”

PETER SAGAN, “EVENEPOEL’İN BAŞARISI, ZİHİNSEL OLARAK NASIL İDARE EDEBİLDİĞİNE BAĞLI”

Bora-Hansgrohe’li yıldız bisikletçi Sagan, Belçikalı genç bisikletçi Remco Evenepoel’le ilgili olarak, bu kadar genç yaşta World Tour yarışı koşmanın getirdiği zihinsel baskıların üstesinden gelebilmesi gerektiğini söyledi.

Bu yıl 19 yaşına giren Deceuninck-QuickStep’in genç bisikletçisi Evenepoel, Arjantin’deki Vuelta a San Juan ile ilk profesyonel yarışını, 23 yaş altı kategorisinde en iyi bisikletçi formasını üzerine geçirerek geride bıraktı.

Evenepoel’in ilk World Tour yarışını başarıyla bitirmesiyle ilgili olarak Sagan, “Elbette, güzel ve ilginç bir kariyeri olacak. Ancak bu, elde ettiği başarılar sonucu oluşan zihinsel baskıyı nasıl yönettiğine bağlı olacak “ dedi.

“Geleceği hakkında konuşmak için çok erken olduğunu düşünüyorum ancak gittiği yoldan emin olarak rahat ve başarılı bir şekilde baskıların üstesinden gelmeyi başarırsa evet güzel bir geleceği olacak” diyerek sözlerine devam eden Sagan, Evenepoel’in bu şekilde devam ettiği sürece iyi bir geleceği olacağını belirtti.

20 yaşında üst seviye bisikletçilerle yarışmaya başlayan Sagan’a benzer şekilde profesyonel kariyerine erken başarılarla başlayan Evenepoel, hedefinin Fransa Turu’nu kazanmak olduğunu söyledi. Profesyonel bisiklet kariyerinin getirdiği baskılarla ilgili olarak Evenepoel ise “Baskı ve beklentiler benim için sorun değil, çünkü gerçekten bunu umursamıyorum” dedi.

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|06 Şubat 2019