Cyclist Türkiye

OSS: BORA'YA GELME SEBEBİM PETER SAGAN

OSS: BORA'YA GELME SEBEBİM PETER SAGAN

BMC takımında beş yıl boyunca Thor Hushovd, Phillipe Gilbert ve Greg Van Avermaet gibi liderlere domestiklik yapma görevinde bulunan Daniel Oss, geçtiğimiz yaz takımdan ayrılma kararı aldı. Yeni sezonda Alman Bora – hansgrohe takımında izleyeceğimiz İtalyan bisikletçi Oss, Sagan ile tekrar bir araya gelmekten son derece memnun. Oss, Sagan'ın varlığının kendisine ilham vereceği görüşünde.

Cyclingnews’e konuşan Oss, “Bir klasikçinin yardımcılığından bir diğerine geçtim ancak Peter ve Greg’i kıyaslamam gerekirse her ikisi de üst düzey bisikletçi” dedi.

“Biri üç kere üst üste dünya şampiyonu bir diğeriyse olimpiyat. Biri Paris – Roubaix’i kazandı öbürüyse Tour of Flanders’ı. Bora’dayım çünkü yarış sonlarına kadar Sagan ile beraber kalacağım. Bu benim işim ama aynı zamanda tutkum da. Peter ile başarı elde etmek güzel olacak. Sagan ile yarışmak ise her zaman eğlencelidir.”

Sagan ile aynı menajere sahip olan deneyimli bisikletçi Oss’un transferiyle Klasikler için şüphesiz hem Sagan’ın hem de takımı Bora - hansgrohe'nin eli bir hayli güçlendi. İkili Liquigas günlerinden bu yana ilk defa tekrar aynı takım çatısı altında buluştu.

“Peter Sagan’ı kimse ile kıyaslayamazsınız. Son 100 yılda onun gibi birini kimse görmemiştir. Onun bu özelliği kişiliğinden geliyor, isterseniz bir röportajda isterseniz yemek masasında olsun, o yeni bisikletin yüzüdür.”

Oss, Sagan ile yeni takım forması altındaki ilk yarışına Ocak ayında Tour Down Under’da çıkacak.   

Bu yazı ERMAN ÖNER tarafından yazılmıştır.|26 Aralık 2017