Cyclist Türkiye

ONUR BALKAN İLE KISA KISA

ONUR BALKAN İLE KISA KISA

2010 yılında Brisaspor ile bisiklet sporuna başlayan Onur Balkan son iki yılın Türkiye yol şampiyonu. 2016 Rio Olimpiyatları'nda Ahmet Örken ile birlikte yol bisikleti branşında Türkiye'yi temsil eden iki simden biri olan Onur, aynı zamanda dağ ve pist bisikleti yarışlarında da boy gösteriyor. 10 Mart 1996 doğumlu isim özellikle Türkiye Turu'nda kazandığı "Türkiye Güzellikleri Mayosu" ile dikkatleri üzerine çekti.

Cyclist Türkiye, Onur Balkan'a sezonun şu ana kadarki satır başlarını sordu!

Takım değişikliği:

Uzun yıllar Brisaspor takımında start aldım fakat son yıllarda fazla yarış koşamadığımı düşündüğüm için Torku Şekerspor’a transfer olmayı tercih ettim. Burada daha fazla yarış koşup, tecrübe edinerek yurt dışında profesyonel bir takıma transfer olmayı hedefliyorum.

Takım içi atmosfer:

Geçmişte Brisaspor’dan Torku Şekerspor’a transfer olmuş başka arkadaş ve abilerim de olduğu için yeni takımımda çok fazla zorluk çekmedim. Şimdilik her şey yolunda gidiyor. Tabii abimle aynı takımda olmaktan da kısa ve öz söyleyeyim: Çok mutluyum.

Sezonun şu ana kadarki bölümü:

Sezonun daha ilk yarışları olduğu için performansımı yavaş yavaş yükseltiyorum. Performansımın en iyi noktasında olmasam da kendimi yine de iyi hissediyorum.

Tour of Antalya:

Böyle organizasyonların ülkemizde yapılması hem Türk sporu açısından hem de ülkemiz açısından güzel bir tanıtım bana kalırsa. Filippo Pozzato gibi ünlü bir bisikletçinin de ülkemizde ilki düzenlenecek bir organizasyona katılması da bu yarışın ileriki yıllarda daha büyük bir tur haline geleceğini gösteriyor.

undefined

Onur Balkan'ın 2018 karnesi:

UCI 2.2 Uluslararası Kuzey Kıbrıs Turu:

2. etap galibiyeti

3. etap 2'nciliği

UCI 1.2 Grand Prix Alanya:

2'ncilik

UCI 2.2 Tour of Antalya:

Genel Klasman 45'inciliği 

Bu yazı ERMAN ÖNER tarafından yazılmıştır.|02 Mart 2018