Cyclist Türkiye

OKURLARIMIZ YARIŞIYOR

OKURLARIMIZ YARIŞIYOR

OKURLARIMIZ YARIŞIYOR

Yarışma Konsepti

Cyclist Türkiye, Facebook hesabından La Vuelta 2017 boyunca etap sonunda sorulan sorulara en hızlı yanıtı verin, genel klasmandaki yerinizi alın, hediyeleri kazanın.

1- Yarışma, La Vuelta’nın start alacağı 19 Ağustos 2017 Cumartesi günü başlar, son bulacağı 10 Eylül 2017 Pazar günü sonuçlanır.

2- Cyclist Türkiye Facebook hesabından, yukarıda belirtilen tarihlerde o gün koşulan La Vuelta etabı arkasından saat 21:00’da soru sorulur.

3-Sorunun sorulduğu 21:00 baz alınarak, sonraki cevapların zaman farkı ile sıralama oluşturulur.

4-Diğer doğru cevaplar, ilk doğru cevapla aynı dakika içindeyse, sorunun altındaki yorum sıralamasına göre alttakilerle birer saniye zaman farkı olduğu kabul edilir.

5-Bir ve daha çok “dakika” zaman farkıyla verilen cevaplar için dakika miktarı kadar zaman farkı eklenir.

6-Yanlış cevaplanan, cevap verilmeyen yada soru sorulduktan üç saat sonra verilen doğru cevaplarda her etap sorusu için 10 dakika, 5 dakikadan daha geç verilen doğru cevaplar ise beş dakika sabit tutularak sıralamada cevap sırasına göre artı birer saniye eklenerek hesaplanır.

7-Her etap sonu oluşan zaman farkları genel klasmanı belirler.

8-Yarış bitiminde doğru cevap verenler arasında en hızlı olan ilk üç kişiye aşağıdaki ödüller sıralamasına göre verilir.

9-5'inci etaptan itibaren sorulara verilen cevaplarda ilk 5 dakika içinde yapılan düzeltmeler üç dakika, ilk beş dakika sonrası yapılan düzeltmeler ise 10 dakika ile cezalandırılacaktır.

10-Etap sonu hem Yeşil hem de Mavi Benekli mayoyu bir yarışmacı elinde bulunduruyorsa "Mavi Benekli Mayo"nun ödülü o etabı tırmanış klasmanında 2'nci bitiren okura verilir.

11- 1’inciye Giant SCR kadro seti, 2’nciye Giant Rivet Aero kask, 3’üncüye Giant Alpecin Team Replika Kit

12. Her etabın birincisine 1 ay dijital dergi hediye.  (Yeşil Mayo)

13-Her etap sonunda genel klasmanda ilk 10 içerisinde en çok yukarı tırmanış gösterene bir aylık dijital dergi hediye. (Dağların Kralı - Mavi Benekli Mayo) - İkinci etaptan itibaren.

Cyclist Türkiye tur sonuna kadar yarışma kurallarını değiştirme ve ekleme hakkını saklı tutar.

Bu yazı tarafından yazılmıştır.|09 Ağustos 2017