Cyclist Türkiye

OKURLARIMIZ YARIŞIYOR

OKURLARIMIZ YARIŞIYOR

OKURLARIMIZ YARIŞIYOR

Yarışma Konsepti

Cyclist Türkiye, Facebook hesabından TUR 2017 konsepli sorulara en hızlı yanıtı verin, Delta Bisiklet'ten hediyeleri kazanın.

1- Yarışma, Tour of Tukey'nin startından bir gün önce 9 Ekim 2017 Pazartesi günü başlar, 24 Ekim 2017 Salı günü sonuçlanır.

2- Cyclist Türkiye Facebook hesabından, yukarıda belirtilen tarihlerde o gün koşulan TUR 2017 içerikli sorular saat 21:00’da soru sorulur.

3-Sorunun sorulduktan sonra verilen cevapların zaman farkı ile sıralama oluşturulur.

4-Diğer doğru cevaplar, ilk doğru cevapla aynı dakika içindeyse, sorunun altındaki yorum sıralamasına göre alttakilerle birer saniye zaman farkı olduğu kabul edilir.

5-Bir ve daha çok “dakika” zaman farkıyla verilen cevaplar için dakika miktarı kadar zaman farkı eklenir.

6-Yanlış cevaplanan ya da soru sorulduktan üç saat sonra verilen doğru cevaplarda her etap sorusu için 10 dakika olarak değerlendirilir, cevap sırasına göre birer saniye eklenir. Cevap verilmeyen etaplar ise 11 dakika ile cezalandırılır. 

7- 5 dakikadan daha geç verilen doğru cevaplar ise beş dakika sabit tutularak sıralamada cevap sırasına göre artı birer saniye eklenerek hesaplanır.

8-Her etap sonu oluşan zaman farkları genel klasmanı belirler.

9- Genel klasman yukarıdaki kurallara göre belirlenir. Yarışma sonunda genel klasman birincisine "Turkuaz Mayo Ödülü", Muc-Off temizlik kiti 8in1, genel klasman ikincisi SKS Air Boy el pompası, üçüncüye Muc-Off Duopack şampuan seti, genel klasman sonuncusuna M-Wave akort anahtarı verilir. Genel klasmanın 4'üncü ve 5'inci sırasındakilere Muc-Off Wet-Dry Lube Twin Pack zincir yağı ödülü verilir. 6'ncıya, SKS Tom 7 alyan anahtarı, 7'nciye M-Wave dokunmatik eldiven ödülü verilir.

10- Tırmanış mayosu olan "Kırmızı Mayo Ödülü", Muc-Off Bike Care temizlik seti verilir. Kırmızı Mayo Ödülü, her etap sonunda genel klasman listesinde en çok sıra atlayan kişi veya kişilere 10'ar puan, en çok sıra atlayan ikinci gruptakilere 7'şer puan, en çok sıra atlayan üçüncü gruptakilere ise 3 puan olarak yarışma sonunda en çok puan toplayana verilir. Yarışma sonunda liderliği paylaşma durumunda genel klasmanda kim daha üst sıradaysa ödülü alır.

11- Sprint mayosu olan "Yeşil Mayo Ödülü" , SKS Airworkx  10.0 yer pompası verilir. Yeşil Mayo Ödülü, her etap sonunda etap liderine 10 puan, etap ikincisine 7 puan, etap üçüncüsüne 3 puan verilir. Yarışma sonunda liderliği paylaşma durumunda genel klasmanda kim daha üst sıradaysa ödülü alır. Turkuaz Mayo ve Yeşil Mayo aynı kişideyse, Yeşil Mayo Sprint Primi ikincisine verilir. İkincinin puanı diğerleriyle aynıysa genel klasmanda kim daha üst sıradaysa yeşil mayoyu o taşır. yarışma sonunda Turkuaz ve Yeşil Mayo aynı kişideyse "Yeşil Mayo Ödülü" yine Sprint Primi Puan Tablosu ikincisine verilir.

12- Verilen cevaplarda ilk 5 dakika içinde yapılan düzeltmeler lastik patlağı kabul edilerek üç dakika, ilk beş dakika sonrası yapılan düzeltmeler ise bidon cole olarak değerlendirilip 10 dakika ile cezalandırılacaktır. Yorum silme cezası diskalifiye nedenidir.

13- Sorulan sorulara ilk beş dakika içerisinde yazım hatası içermeyen ve eksiksiz cevap veren yarışmacılara Cyclist Türkiye ekibi tarafından değerlendirilerek, 10 saniye ile 30 saniye arasında zaman primi verilebilir, birden fazla harf hatası içeren cevaplar sıralamaya ettiği etki ölçüsünde Cyclist Türkiye ekibi tarafından değerlendirilerek 10sn ve 30sn arasında zaman cezasına tabi tutulabilir. Zaman primi ve cezası doğru cevap veren okurlar arasında hakkaniyeti sağlamak için kullanılır, zaman primi ve cezaları her soru öncesinde duyurulmayabilir. Bir dakikanın altında verilen cevapların zaman primlerinden kalan miktar genel klasman sonucundan düşer. 

14. Her etabın birincisine 1 adet dijital dergi hediye. 

15-Her etap sonunda genel klasmanda ilk 50 içerisinde en çok yukarı tırmanış gösterene bir aylık dijital dergi hediye edilecektir. (Cyclist Türkiye Güzellikleri Mayosu)

16- Zaman Limiti : Genel Klasman sonuncusu, en az 8 etaba doğru veya yanlış cevap verenler içinden belirlenir.  

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|09 Ağustos 2017