Cyclist Türkiye

MILAN - SANREMO KATILIMCI LİSTESİ BELLİ OLDU

MILAN - SANREMO KATILIMCI LİSTESİ BELLİ OLDU

Milan-Sanremo 2018: Katılımcı listesi

WorldTour takımları

AG2R La Mondiale (FRA)

Oliver Naesen (BEL)
Alexis Vuillermoz (FRA)
Tony Gallopin (FRA)
Alexis Gougeard (FRA)
Cyril Gautier (FRA)
Stijn Vandenbergh (BEL)
Clement Venturini (FRA)

Astana (KAZ)

Luis Leon Sanchez (ESP)
Omar Fraile (ESP)
Oscar Gatto (ITA)
Alexey Lutsenko (KAZ)
Magnus Cort Nielsen (DEN)
Michael Valgren (DEN)
Davide Villela (ITA)

Bahrain-Merida (BHR)

Vincenzo Nibali (ITA)
Manuele Boaro (ITA)
Sonny Colbrelli (ITA)
Heinrich Haussler (AUS) 
Kristijan Koren (SLO)
Ramunas Navarduaskas (LTU)
Franco Pellizotti (ITA)

BMC Racing (USA)

Greg Van Avermaet (BEL)
Alberto Bettiol (ITS)
Damiano Caruso (ITA)
Jean-Pierre Drucker (LUX)
Simon Gerrans (AUS)
Jurgen Roelandts (BMC)
Michael Schar (SUI)

Bora-Hansgrohe (GER)

Peter Sagan (SLO)
Daniel Oss (ITA)
Cesare Benedetti (ITA)
Marcus Burghardt (GER)
Maciej Bodnar (POL)
Andreas Schillinger (GER)
Juraj Sagan (SLO)

EF-Drapac (USA)

Sacha Modolo (ITA)
Matti Breschel (DEN)
Simon Clarke (AUS)
William Clarke (AUS)
Mitchell Docker (AUS) 
Sebatstian Langeveld (NED)

Groupama-FDJ (FRA)

Arnaud Demare (FRA) 
William Bonnet (FRA)
Davide Cimolai (ITA)
Jacopo Guarnieri (ITA)
Ignatas Konovalovas (LTH)
Olivier Le Gac (FRA)
Anthony Roux (FRA)

Lotto Soudal (BEL)

Andre Greipel (GER)
Lars Yitting Bak (DEN)
Jens Debusschere (BEL)
Jasper De Buyst (BEL)
Jens Keukeleire (BEL)
Nikolas Maes (BEL)
Marcel Sieberg (GER)

Movistar (ESP)

Daniele Bennato (ITA)
Winner Anacona (COL)
Carlos Barbero (ESP)
Nuno Bico (POR)
Carlos Betancur (COL)
Jose Joaquin Rojas (ESP)
Jasha Sutterlin (GER)

Mitchelton-Scott (AUS)

Mateo Trentin (ITA)
Jack Bauer (NZL)
Caleb Ewan (AUS)
Matthew Hayman (AUS)
Daryl Impey (RSA)
Roger Kluge (GER)
Luka Mezgec (SLO)

Quick-Step Floors (BEL)

Elia Viviani (ITA)
Julian Alaphilippe (FRA)
Tim Declercq (BEL)
Fabio Sabatini (ITA)
Philippe Gilbert (BEL)
Iljo Keisse (BEL)
Maximilliano Richeze (ARG) 

Dimension Data (RSA)

Edvald Boasson Hagen (NOR) 
Mark Renshaw (AUS)
Tom-Jelte Slagter (NED)
Jay Robert Thomson (RSA)
Julien Vermote (BEL)

Katusha-Alpecin (SUI)

Nathan Haas (AUS)
Jose Goncalves (POR)
Maxim Belkov (RUS)
Marcel Kittel (GER)
Nils Politt (GER)
Rick Zabel (GER)
Simon Spilak (SLO)

LottoNL-Jumbo (NED)

Lars Boom (NED)
Enrico Battaglin (ITA)
Paul Martens (GER)
Jos van Emden (NED)
Gijs Van Hoecke (BEL)
Danny Van Poppel (NEL)
Robert Wagner (GER)

Team Sky (GBR)

Michal Kwiatkowsi (POL)
Owain Doull (GBR)
Gianni Moscon (GBR)
Salvatore Puccio (ITA)
Ian Stannard (GBR)
Dylan van Baarle (NED)
Lukasz Wisniowski (POL)

Team Sunweb (GER)

Michael Matthews (AUS)
Tom Dumoulin (NED)
Sam Oomen (NED)
Roy Curvers (NED)
Nikias Arndt (GER)
Lennard Kamna (GER)
Edward Thuens (BEL)

Trek-Segafredo (USA)

Eugenio Alafaci (ITA)
Koen De Kort (NED)
Fabio Felline (ITA)
Gregory Rast (SUI)
Jasper Stuyven (BEL)
Boy Van Poppel (NED)
Kiel Reijnen (USA)

UAE Abu Dhabi (UAE)

Alexander Kristoff (NOR)
Simone Consonni (ITA)
Sven Erik Bystrom (NOR)
Ben Swift (ITA)
Marco Marcato (ITA)
Oliviero Troia (ITA)
Diego Ulissi (ITA)

ProContinental wildcard takımları

Bardiani-CSF (ITA)

Vincenzo Albanese (ITA)
Simone Andreetta (ITA)
Enrico Barbin (ITA)
Giovanni Carboni (ITA)
Mirco Maestri (ITA)
Lorenzo Rota (ITA)
Alessandro Tonelli (ITA)

Cofidis (FRA)

Daniel Teklehaimanot (ERI)
Guillaume Bonnaford (FRA)
Loic Chetout (FRA)
Christophe Laporte (FRA)
Cyril Lemoine (FRA)
Anthony Turgis (FRA)
Bert Van Leberghe (BEL) 

Gazprom-RusVelo (RUS)

Sergey Firsanov (RUS)
Igor Boev (RUS)
Nicolay Cherkasov (RUS)
Stepan Kurianov (RUS)
Artem Nych (RUS)
Sergey Lagutin (RUS)
Aleksandr Vlasov (RUS)

Israel Cycling Academy (ISR)

Ben Hermans (BEL)
Guillaume Boivin (CAN)
August Jensen (NOR)
Krists Neilands (LAT)
Guy Sagiv (ISR)
Kristian Sbaragli (ITA)

Nippo-Vini Fantini (ITA)

Damiano Cunego (ITA)
Nicola Bagioli (ITA)
Marco Canola (ITA)
Sho Hatsuyama (JAP)
Simone Ponzi (ITA)
Marco Tizza (ITA)

Novo Nordisk (USA)

Sam Brand (GBR)
Joonas Henttala (FIN)
David Lozano (ESP)
Andrea Peron (ITA)
Charles Planet (FRA)
Umberto Poli (ITA)
Brian Kamstra (NED)

Willier-Trestina

Jakub Mareczko (ITA)
Liam Bertazzo (ITA)
Matteo Busato (ITA)
Marco Coledan (ITA)
Jacpa Mosca (ITA)
Filippo Pozzato (ITA)
Edoardo Zardini (ITA)

Milan-San Remo 2017: İlk 10

1. Michal Kwiatkowski (POL) Team Sky
2. Peter Sagan (SLO) Bora-Hansgrohe
3. Julian Alaphilippe (FRA) Quick-Step Floors
4. Alexander Kristoff (NOR) Katusha-Alpecin
5. Fernando Gaviria (COL) Quick-Step Floors, 
6. Arnaud Demare (FRA) FDJ
7. John Degenkolb (GER) Trek-Segafredo
8. Nacer Bouhanni (FRA) Cofidis
9. Elia Viviani (ITA) Team Sky
10. Caleb Ewan (AUS) Orica-Scott

Milan-San Remo geçmiş şampiyonları

2017 - Michal Kwiatkowski (POL) Team Sky
2016 - Arnaud Demare (FRA) FDJ
2015 - John Degenkolb (GER) Giant-Alpecin 
2014 - Alexander Kristoff (NOR) Katusha
2013 - Gerard Ciolek (GER) MTN-Qhubeka
2012 - Simon Gerrans (AUS) Orica-GreenEDGE
2011 - Matthew Goss (AUS) HTC High Road
2010 - Oscar Freire (ESP) Rabobank
2009 - Mark Cavendish (GBR) Colombia-HTC
2008 - Fabian Cancellara (SUI) CSC 

Bu yazı ERMAN ÖNER tarafından yazılmıştır.|15 Mart 2018