Cyclist Türkiye

MIKE HALL ANISINA PEDALLANACAK BEŞİNCİ TRASNCONTINENTALBELÇİKA'DAN START ALDI

MIKE HALL ANISINA PEDALLANACAK BEŞİNCİ TRASNCONTINENTALBELÇİKA'DAN START ALDI

Avrupa Kıtası’nda pedallanacak ultra mukavemet yarışı Transcontinental yerel saatle bugün sabah 10’da Belçika’dan start aldı. Yarış, kurucusu ve organizatörü Mike Hall’ın geçtiğimiz aylarda Avustralya’da bir yarışta bisiklet üzerindeyken araba çarpması sonucu yaşamını yitirmesinin ardından ilk defa pedallanacak. Bu yıl beşincisi düzenlenen organizasyonun amacı ise Mike Hall’in ailesi ve sevenleri tarafından onun bıraktığı vizyonu devam ettirmek olarak belirlendi.

“Bu sene yarışı Mike’ın istediği şekilde gerçekleştirmeye fazlasıyla odaklandım ve burada Mike’ın vizyonunu gerçekleştirmeye hazır bir takımımız var,” diyor eski yarış koordinatörü, bu senin yarış direktörü ve Mika Hall’ın eski eşi Anna Haslock.

Grup Mike Hall’ın vizyonunu takip etmeye kararlı olsa da yarışın gelecek yıllarla birlikte farklı noktalara evirilebileceği şimdiden konuşulanlar arasında.

Bu konuyla ilgili görüşleri sorulan Haslock; “Bence yada daha doğrusu, biliyorum ki Transcontinental yarışının Mike’ın düşündüğünden daha da büyüme ve gelişme potansiyeli var.” Dedi ve ekledi, “Organizasyonda son derece deneyimli ve bilgili harika bir ekiple çalışıyoruz. Ve şimdiden gelecek yeni projeler ve planlar için kafamızda fikirler var.”

Mike Hall anısına pedallanacak beşinci Transcontinental yarışı, Belçika’nın Geraardsbergen şehrinden start alıp, Yunanistan’ın Meteora kasabasında son bulacak. Ortalama 4 bin kilometrenin geçileceği ve parkur üzerinde dört zorunlu dağ geçidinin bulunduğu mukavemet yarışı Transcontinental’in 15 gün sürmesi planlanıyor.

Türkiye’yi temsilen ise bu zorlu yarışa dergimiz için Malezya Turu’na katılan Avni Berk Okyay da mücadele edecek. Berk ile birlikte Yusuf Akkuş ve İsmail Arkan ile İngiltere’de yaşayan Türk vatandaşı James Jüneyt Dennis, İngiliz vatandaşı Stuart James ve Hüseyin Gökdai de Türkiye adına pedal basacaklar.

Transcontinental’in üçüncü edisyonu 2015 yılında İstanbul’da sona ermişti.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|28 Temmuz 2017