Cyclist Türkiye

MATHIEU VAN DER POEL KLASİKLERE HAZIRLANIYOR

MATHIEU VAN DER POEL KLASİKLERE HAZIRLANIYOR

Fotoğraflar: Brian Black Hodes / @veloimages

Geçtiğimiz hafta Tour of Antalya’yla 2019 yol sezonunu açan Hollandalı dünya Cyclocross şampiyonu Mathieu Van der Poel’un bahar klasiklerinde mücadele edeceği yarışlar netleşti. Tour of Antalya’da düzenlen basın toplantısına, takım menajeri ve antrenörleriyle katılan Van der Poel, medyanın sorularını yanıtladı. Bir basın mensubundan gelen “Hangi tek günlük yarışlarda yarışacaksın?” sorusunu ise 24 yaşındaki bisikletçinin antrenörü açıklık getirdi.

Pro-Continental takımı Corendon-Circus ile kariyerinin ilk bahar klasikleri sezonuna hazırlanan Hollanda ulusal şampiyonu, yarış programını 20 Mart tarihinde Belçika’da düzenlenecek Danilith Nokere Koerse ile start verecek. Van der Poel Belçika’dan ayrılmadan bir dizi tek günlük yarışta daha takımıyla pedal basacak. Hollandalının sonraki yarışları Bredene Koksijde Classic (22 Mart), Gent-Wevelgem (31 Mart), Dwars door Vlaanderen (3 Nisan) olacak.

undefined

“Hayalim Tour of Flanders’ı kazanmak”

Basın toplantısında, Cyclist Türkiye tarafından sorulan “Hayalini kurduğun tek günlük yarış hangisi?” sorusuna Van der Peol: “Hayalim Tour of Flanders’ı kazanmak” yanıtını verdi. Nitekim, Hollandalının yarış takviminin en prestijli tek günlük yarışı, bu yıl 103’üncü defa düzenlenecek Ronde van Vlaanderen (Tour of Flanders – 7 Nisan).

Flanders Turu’nun ardından Fransa’ya geçerek dört etaplı bir yarış olan UCI 2.1 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire’e katılacak Mathieu van der Poel, klasik sezonunun ikinci bölümünü De Brabantse Pijl (17 Nisan) ile tekrardan Belçika’da açacak. İlk klasikler sezonunun son yarışında bir başka prestijli ve önemli yarış Amstel Gold Race’de (21 Nisan) yollara çıkacak olan Van der Poel, bu sefer kendi ülke topraklarında başarı arayacak.  

Corendon-Circus ekibiyle Türkiye’ye gelen Mathieu Van der Poel, sprint finişiyle sonlanan Tour of Antalya’nın ilk etabını kazanmış, genel klasmanı 63’üncü, sprint mayosunu ise 6’ncı sırada tamamlamıştı.     

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|28 Şubat 2019