Cyclist Türkiye

MARCEL KITTEL TOUR DE FRANCE REKORUNU KIRDI

MARCEL KITTEL TOUR DE FRANCE REKORUNU KIRDI

Dinlenme gününün ardından Fransa Bisiklet Turu’na Perigueux’tan Bergarec’a geçilen 178km’lik 10. etapla devam edildi. Sprint finişine sahne olan etabı Quick Step – Floors takımının Alman sprinteri Marcel Kittel kazanırken, Kittel bu sonuçla Tour de France 2017’deki dördüncü etap galbiyetini elde ederek sprint finişlerindeki dominasyonunu sürdürdü.

Bu sonuçla bir rekora da imza atan 29 yaşındaki Alman bisikletçi, Fransa Turu’nda toplamda elde ettiği 13 etap zaferiyle bisikletin en prestijli yarışında en çok etap galibiyetine ulaşan Alman bisikletçi oldu. Eski rekor 12 etap galibiyetiyle Erik Zabel’e aitti. Etap sonu basının sorularını yanıtlayan Kittel galibiyeti hakkında, “ İnanamıyorum, çok mutluyum,” dedi.

Kittel açıklamalarına, “Tabii ki Tour de France’da en çok etap kazanan Alman bisikletçi olmak benim için önemli. Kariyerimin başındayken tüm bunları yaşamayı beklemiyordum. Tüm bunlar hayal dahi etmesi çok zor şeylerdi benim için. Hala kendimi küçük bir balonun içindeki küçük bir dünyada yaşıyormuşum gibi geliyor. Tüm bunlar geçek olamaz,” diyerek devam etti.

Trek Segafredo’dan Alman sprinter John Degenkolb ikinci, Lotto NL-Jumbo’nun genç sprinteri Dylan Groenewegen ise etabı üçüncü sırada tamamladı.

104’üncü Fransa Bisiklet Turu’nda Chris Froome sarı mayodaki yerini korurken, sprint finişiyle bitmesi beklenen Eymet’den Pau’ye geçilecek 203.5km’lik 11. Etap ile tura devam edilecek.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|12 Temmuz 2017