Cyclist Türkiye

KRALİÇE ETAP SZYMON REKITA'NIN

KRALİÇE ETAP SZYMON REKITA'NIN

Tour Of Antalya powered by AKRA’nın 91.8 kilometrelik, Perge-Termessos Antik Kentler etabını kazanan Leopard Pro Cycling sporcusu Szymon Rekita, yarış sonunda düzenlenen basın toplantısında çarpıcı konulara değindi.

 

Etap sonunda Genel Ferdi Klasman Birinciliğine yükselerek Tour of Antalya’yı kazanma adına önemli bir mesafe kat eden Rekita, bu konuda sorulan bir soruya, “Hiçbir etap bitmeden yarış kazanıldı diyemem” şeklinde konuştu.

 

Szymon Rekita şu konulara değindi:

 

“Etap ilk bakıldığında kolay ama başladığında çok zordu. Hepimiz tırmanış etabı olduğunu biliyorduk ama bir de yağmur başlayınca düz parkurda çekişme erken başladı. Biz de planımıza göre ilk başta ön grupta tutunmayı hedefledik. Zaten etabın başında hemen ikiye bölündük. Ben ve arkadaşlarımın birkaçı kaçış grubuyla birlikte atak yaptık ve öndeki farkı büyük ölçüde koruduk. Bu tip parkurlarda atak yaptığınız anda tırmanış başlamadan önce fark yaratıyorsunuz.

 

Biz de öyle yaptık. Son 5-6 kilometrede tırmanışın en zor bölümünde ben de gücümü ortaya koydum. Etabı kazandım şimdi bir gün daha var ve her şey olabilir. Böyle bir organizasyonda yarış bitmeden kazandım derseniz kaybedersiniz. Son etap bitmeden bir şey söyleyemeyiz ama kuvvetli bir takımız ve birinci olmak için her şeyimizi ortaya koyacağız.”

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|23 Şubat 2019