Cyclist Türkiye

KOCAELİ’NDE  GAZETECİLER HABERE BİSİKLETLE GİDECEK

KOCAELİ’NDE GAZETECİLER HABERE BİSİKLETLE GİDECEK

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli’nde yaklaşık 200 muhabire bisiklet hediye etti.

Haydi Bisikletle Habere sloganı kapsamında aktif olarak muhabirlik yapan Kocaeli genelindeki gazetecilere bisikletleri düzenlenen törenle teslim edildi. Cumhuriyet Çocuk Parkı’ndaki bisiklet dağıtım törenine A Haber spikeri Banu El de katılarak muhabirlerin bisiklet sevincine ortak oldu. Başkan Doğan bisiklet dağıtımından önce gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

TÜRKİYE’Yİ SEVİYORUM, BİSİKLETE BİNİYORUM

Bisiklet dağıtımında konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “ bu şehrin bizde hakkı var. Her zaman daha iyi ne yapabiliriz düşüncesiyle çalışıyoruz. 2009 seçimlerinde adaylık projelerimden birisi “İzmit’i Seviyorum Bisiklete Biniyorum” projesiydi. Seçilir seçilmez de hemen projeyi hayata geçirmeye başladık. Bu konuda çok eleştirildim. Sabırla çalıştık, bisiklet yolları, bisiklet durakları yaptık. Akıllı bisikleti İzmit’e getirdik. Bisiklet eğitim pisti yaptık. 70 binden fazla kişiye bisiklet eğitimi verdik. 

SİZLER MODEL OLACAKSINIZ

2012 yılından beri her yıl 5000 bin öğrenciye bisiklet verdiklerini de dile getiren Doğan, “Geçtiğimiz yıldan itibaren de öğrencilerle birlikte 5000 öğretmenimize de bisiklet vermeye başladık. Bu seneyle birlikte dağıtılan bisiklet 50 bini geçecek. İzmit’i seviyorum bisiklete biniyorum, artık Türkiye’ye örnek oldu. Artık Türkiye’yi seviyorum, bisiklete biniyorum diyoruz.

Bisikletler hepinize hayırlı olsun. Sizler, çok daha iyi şeylere layıksınız. Sizler örnek kişilersiniz. Sizin bisiklete binmeniz bir model olacak. Haydi Bisikletle Habere” şeklinde konuştu.

Bu yazı tarafından yazılmıştır.|27 Mart 2017