Cyclist Türkiye

İLK GÜNÜN START NOTLARI

İLK GÜNÜN START NOTLARI

53. Cumhurbaşkanlığı Turu bugün Alanya'dan start aldı. İlk kez World Tour olarak koşulacak TUR'da ilk gün 176km'lik Alanya - Kemer etabı koşulacak. Sprint finişine sahne olması bekelen ilk günün en büyük adayı ise Bora - hansgrohe'den Sam Bennett. 90 doğumlu İrlandalı sporcu hafta sonu Almanya'da düzenlenen tek günlük Sparkassen Münsterland Giro'da Andre Greipel ve Marcel Kittel gibi sprinterleri geçerek zafere ulaştı. Etap öncesi Cyclist Türkiye'nin sorularını yanıtlayan Bennett, İyi bir form düzeyinde olduğunu belirterek, sezonun bu bölümünde gösterdiği performasın kendisini de şaşırttığını söyledi. Babası eski bir futbolcu olan Bennett, bisikletle de babasının transfer olduğu Belçika takımında tanışır.

TUR'da yeşil mayo için en büyük adaylardan biri olan Bennett, son olarak Cyclist Türkiye'ye amacının öncelikle etap galibiyeti ardından ise sprint mayosu olduğunu söyledi. Günün bir diğer iddialı ismi milli bisikletçimiz Ahmet Örken, görece düşük profilli sprinterler arasında şansının yüksek olduğunu belirtti ve sözlerine, " özgüvenim ve gücüm geçtiğimiz senelere göre daha da arttı. Bacaklarımda gücü hissedersem elimden geleni yapacağım. Amacım podyum hatta etap kazanmak. Bugünkü etabı kazanan Turkuaz mayoyu kazanacak, neden olmasın?" dedi.

Milli takımın tecrübeli bisikletçisi Nazım Bakırcı da Ahmet için çalışacaklarını vurgulayarak, kendisinin de genel klasmanda ilk 10-15 arası bir yeri hedeflediğini ve bunun için iyi bir çalışma gerçekleştiriklerini ekledi.

Bu yazı tarafından yazılmıştır.|10 Ekim 2017