Cyclist Türkiye

ILJO KEISSE, VUELTA A SAN JUAN YARIŞINDAN ATILDI!

ILJO KEISSE, VUELTA A SAN JUAN YARIŞINDAN ATILDI!

Deceuninck-Quick Step'ten Iljo Keisse, ikinci etap sonrası oturdukları kafede çalışan kadın hayranının isteği üzerine, takım arkadaşlarıyla birlikte fotoğraf çektirirken yaptığı uygunsuz davranışı sebebiyle yarıştan uzaklaştırıldı. Fotoğrafın sosyal medyadan paylaşılması üzerine büyük tepki toplayan Keisse, organizatörlerin de durumu fark etmesi üzerine yarıştan diskalifiye edildi.

           undefined

Fotoğraf çektirmek isteyen kadın hayranı yaptığı açıklamada, fotoğraf çekilirken yapılan hareketi fark etmediğini ancak sonrasında Keisse’nin çekilen fotoğrafa bakarken takım arkadaşlarıyla birlikte güldüğünü görünce bir gariplik olduğunu anladığını söyledi. Fotoğrafı gördüğünde bunun büyük bir saygısızlık olduğuna karar veren genç kadın, karakola giderek polise Keisse hakkında şikayette bulundu. Olayın yarış organizatörleri tarafından da duyulması üzerine, Keisse’nin “bisiklet sporunun itibarını ve onurunu karaladığı” öne sürülerek yarıştan diskalifiye edilmesine karar verildi.

Polise şikayet edilmesi üzerine hakkında soruşturma açılan Keisse, 3000 peso ( yaklaşık 60 £) para cezasına çarptırıldı ve kamuoyundan özür dilemesi istendi.

Keisse, olay sonrası yaptığı açıklamada; “Özellikle bu bayandan özür diliyorum. Bir hata yaptım, farkındayım ve bu bir daha tekrarlanmayacak.” Dedi.

“Ayrıca buradaki herkesten, Arjantin halkından, sadece onlardan da değil, yaptığım şeyden dolayı rahatsız ettiğim herkesten özür dilemek istiyorum.” diyerek sözlerine devam eden Belçikalı bisikletçi, yaptığının çok aptalca olduğunu, zamanı geri alabilecek olsa asla bu gibi bir davranışı yapmayacağını belirtti.

Kafe çalışanı genç kadın ise olay sonrası yaptığı açıklamada;   “ Bunun bir kaza olduğunu düşündüm ancak sonra durumun böyle olmadığını anladım. Bana saygısızlık edildi, çok kızgınım.  Başka bir ülkeye gelip kadınlara bu şekilde önemsiz ve değersizmiş gibi davranamazlar. Konuyla ilgili olarak avukatlarımla görüştüm. Umarım cezalandırılır ve bundan sonra yaptıklarına dikkat eder.” Şeklinde konuştu.

 

 

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|30 Ocak 2019