Cyclist Türkiye

İKİ SPOR EFSANESİNİN BULUŞMASI: COLNAGO VE ADIDAS

İKİ SPOR EFSANESİNİN BULUŞMASI: COLNAGO VE ADIDAS

Bisiklet tarihinin temsilcisi İtalyan marka Colnago, spor giyiminin devlerinden Adidas’a ilham kaynağı oldu. İki farklı gerçekliğin bir araya getirilmesi fikrinden yola çıkan iki büyük marka, ortaya hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarımlar çıkardı.

undefined

80’lerin üç ikonik figürü olan Colnago Master, Adidas Kamanda ve Trimm Star’ın birbirileriyle harmanlanarak yeniden yorumlandığı projede, sınırlı sayıda üretilen ve üzerinde Adidas’ın geleneksel logosunu taşıyan bisiklet ayakkabılardan, ayakkabılar ise bisikletten izler taşıyor.

undefined

Bu kapsamda sınırlı sayıda üretilen ayakkabılardan biri olan Trimm Star, 70'lerde yarış bisikletlerinin lastiklerinde kullanılan geri dönüşümlü kauçuktan yapılmış bir dış taban ile geçmişe saygısını gösterirken, çizgilerindeki parlak metalik kaplama ile Colnago'nun Saronni bisikletlerinden ögeler barındırıyor.

undefined

Kamanda tarzında tasarlanan bir diğer ayakkabı ise modern Colnago bisikletlerini yansıtan karbon fiber görünümünde fütüristik ve şeffaf bir dış tabana sahip.

Haberin tamamı için

 

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|11 Ocak 2019