Cyclist Türkiye

GUARDİNİ'NİN PARİS-ROUBAİX'Sİ KARAKOLDA BİTTİ

GUARDİNİ'NİN PARİS-ROUBAİX'Sİ KARAKOLDA BİTTİ

Pazar günü Paris-Roubaix boyunca kötü şans pek çok bisikletçinin peşindeydi, ancak içlerinden biri yarış bittikten sonra bile başını beladan kurtaramadı.

UAE Team Emirates takımının İtalyan bisikletçisi Andrea Guardini için yarışı ikinci beslenme noktasında sona erdi. Buraya kadar her şey normal gözüküyordu ancak gerçek Guardini’nin Facebook sayfasından “İkinci beslenme noktasında takım yarışa devam etmemenin daha iyi olacağını söyledi ve ben de eğer bisikletle otoyolu kullanırsam Roubaix’deki takım otobüsüne 40 dakika daha erken gideceğimin hesabını yaptım. Ancak yolda jandarmalar da bana katıldı ve hep birlikte karakola gittik” notunu yazmasıyla anlaşıldı.

Otoyoldaki motor yolunu kullandığı için jandarmalar tarafından alı konulan Guardini, takım yetkilileri tarafından karakoldan alınırken, Facebook notunu şu sözlerle bitirdi, “Karakoldaki tüm polislere teşekkür ederim, bana karşı gerçekten çok naziktiler, hatta yarışın sonunu izlememe bile yardımcı oldular. En önemlisi eşimi aramama izin verdiler, onun aracılığıyla da takımla iletişime geçip beni almalarını sağladım” dedi ve ekledi, “Kriminal geçmişim hala temiz, bolca güldük ve artık anlatacak orijinal bir hikayeye sahibim.”

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|11 Nisan 2017