Cyclist Türkiye

GENERAL MOTORS'TAN ELEKTRİKLİ BİSİKLET

GENERAL MOTORS'TAN ELEKTRİKLİ BİSİKLET

Köklü bir otomotiv firması olan General Motors, yeni elektrikli bisikletin satışına başladığını duyurdu.

Geçtiğimiz Kasım ayından bu yana bisikletleri geliştirmeyi sürdüren şirket, aracın satışa hazır hale geldiğini açıkladı. General Motors, şimdilik 2 farklı modelini satışa sunuyor: Meld ve Merge.

                                                                undefined

Meld standart bir elektrikli bisiklet görünümündeyken, Merge katlanabilir yapısıyla dikkat çekiyor. Her iki bisiklet de saat 25 kilometre hıza ulaşabiliyor. Bisikletlerin tek şarj ile menzili ise 65 kilometre.

                                                         undefined

GM ilk elektrikli bisikletlerini Almanya, Belçika ve Hollanda’da satışa sunacak. Bu ülkelerde lityum iyon bataryalı bisikletler oldukça popüler. Belçika ve Hollanda’da Ariv Meld 3 bin 200 Dolar’a, Ariv Merge ise 3 bin 800 Dolar’a satılacak. GM bu yılın ikinci çeyreğinde ürünleri müşterilere kargolamaya başlamayı planlıyor. Ön siparişler şu anda www.bikeexchange.com adresinden yapılabiliyor.

Her iki model de bluetooth aracılığı ile bir uygulamaya bağlanabiliyor. Bu uygulama hız, mesafe, kalan batarya seviyesi, motor destek seviyesi ve kat edilen mesafe gibi bilgiler sunabiliyor. GM uygulamaya yeni özelliklerin de ekleneceğini söylüyor. Bu özelliklerden biri sürücülerin gitmek istedikleri noktaya terlemeden ulaşmalarını sağlayan özel bir algoritma. Hem Merge hem de Meld, telefonu gidona bağlamayı sağlayan Quad Lock sistemiyle birlikte geliyor.

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|18 Şubat 2019