Cyclist Türkiye

GENÇ BİSİKLETÇİLER BAŞARILI BİR BALKAN ŞAMPİYONASI'NI GERİDE BIRAKTI

GENÇ BİSİKLETÇİLER BAŞARILI BİR BALKAN ŞAMPİYONASI'NI GERİDE BIRAKTI

19-20 Ağustos tarihlerinde Romanya’nın Deva kentinde düzenlenen “Balkan Yol Yarışı Şampiyonası”nda milli bisiklet takımı elde ettiği başarılı sonuçlarla dikkat çekti.

Genç Bayanlar kategorisinde zamana karşıda 1’incilik Mosso Ege Pedal Spor Kulübü’nün bisikletçisi Keziban Koyun’un olurken, milli takımımız Aslıhan Aygün ile Yıldız Bayanlar’da, Yıldız Erkekler’de ise Fahih Deniz ile yine zamana karşı yol yarışında 3’üncülük elde etti.

Dergimizin sevilen bölümlerinden Mosso MTB Tur – İzmir kapsamında sayfalarımızda da konuk ettiğimiz Keziban Koyun, geçen yıl Genç Bayan kategorisindeki 1’inciliğinin ardından bir üst klasmanda da zafere ulaşması hakkında görüşlerini Cyclist Türkiye ile paylaştı. Uzun ve yorucu bir yolculuk geçirdiklerini belirten Keziban Koyun sözlerine, “Türkiye Şampiyonası’nda zamana karşı galibiyetle sonlandırdıktan sonra hedefimi tamamen Balkan Şampiyonası’na çevirdim. Bu yarışta beklentinin yüksek olduğunu biliyordum ve sonuç olarak güzel bir dereceyle yarışı tamamladım. Ülkemizi kürsünün en üstünde temsil etmek gurur verici, kendime ve diğer sporcu kardeşlerime güvenim ve inancım tam. Bana güvenen, desteklerini esirgemeyen herkese ve bu başarıyı almamda emeği geçen antrenörlerime ayrıca teşekkür ederim” diyerek noktaladı.

Zamana karşının ardından yol bisikleti yarışlarına sahne olan Balkan Şampiyonası’nın son gününde Türkiye bisiklet milli takımının genç bisikletçileri Yıldız Erkekler’de Tahir Buğra Yiğit ve Genç Bayanlar’da Fatma Sezer ile 1’imcilikler elde etti. Yıldız Bayanlar’da Azize Bekar ise yarışı 2’nci sırada tamamlayarak podyumdaki yerini aldı.

  

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|24 Ağustos 2017