Cyclist Türkiye

FROOME ZAMAN FARKINI AÇTI

FROOME ZAMAN FARKINI AÇTI

Tour de France’ta 4’üncü kez sarı mayoyu elde ettikten sonra İspanya Bisiklet Turu’na da şampiyonluk için gelen Chris Froome, Vuleta’nın 9. etabı Cumbre del Sol yokuşunda yaptığı atakla rakipleriyle arasındaki zaman farkını arttırdı ve genel klasmandaki liderliğini perçinledi. 9. etabı kazanmayı başaran Kenya doğumlu sporcu Chris Froome bu sonuçla kendisi adına sezonun ilk etap galibiyetini almış oldu.

Yarış boyu pelotonda kalan Froome galibi belirleyecek 4.1km’lik tırmanışın bitimine 500 metre kala yaptığı atakla gruptan ayrıldı. Ana gruptan Froome’un atağına yalnızca Esteban Chavez(Orica-Scott) ve Michael Wood(Cannondale-Drapac) cevap verebildi.

Etap sonu, “Bacaklarımda olan tüm gücü son metrelere verdim” diyen Froome sözlerine, “Beni yakalayamamaları için kararlıydım. Bu zaferi elde ettiğim için çok ama çok mutluyum. Takım son tırmanışta harika bir iş çıkardı ve pelotonun önünde iyi bir tempo ortaya koydu.”

Bu sonuçla Froome genel klasmandaki liderliğini ikinci Chavez’in 36 saniye, üçüncü Nichole Roche’un 1 dakika beş saniyeye çıkarttı. Bugün dinlenme gününe geçen La Vuelta’da etap Salı günü Caravaca Ano Jubilar’dan ElPozo Alimentacion’a koşulacak 164.9km’lik etap ile devam edilecek.    

Bu yazı tarafından yazılmıştır.|28 Ağustos 2017