Cyclist Türkiye

FESLİKAN'DA ZAFER AETEM OVECHKIN'İN

FESLİKAN'DA ZAFER AETEM OVECHKIN'İN

Tour Of Antalya'nın 3'üncu gününde koşulan 32.5 kilometrelik Feslikan (Geyik Bayırı) tırmanış etabını Marathon Tula Takımı'ndan Artem Oveckhin 01.04.40 ile kazandı. İkinciliği  Polartech -Kometa Takımı'ndan 01.05.22 ile  Awet Habtom, üçüncülüğü ise Wilier Triestina-Bella Italia Takımı'ndan Edoardo Zardini de 01.05.24 ile elde etti.

 

YARIŞIN CEREYANI

 

Saat 09.30'da Tünektepe'deki Teleferik Tesisleri önünden verilen startla birlikte 131 bisikletçi etaba başladı. Startla birlikte hemen kaçışlar başladı fakat 3 bisikletçinin atak şansına Peleton yanıt verince yakalandılar. 3'üncü kilometre geçilirken aralarında  Salcano Sakarya Takımı'dan Ahmet Örken'in de bulunduğu 3 kişilik kaçış grubu arayı 22 saniye kadar açtı. Arkalarında ise hemen 22 kişilik bir başka kaçış grubu oluştu. Ahmet Örken'le birlikte Ukrayna Milli Takımı'ndan Makssym Vasyliev ve Erı-Tel'den Daniel Habtemicheal ön grupta yer aldı. Çakırlar Mevkii geride kalırken fark 58-54 saniye arasında gitti geldi. Bu üçlüye yetişmek için atak yapan  Tarletto Isorex Takımı'ndan Ruben Scheire ile Polychronis Tzortzakis fazla gidemedi ve yakalandı.

 

TIRMANIŞ BAŞLIYOR

 

Finişe 15 kilometre kala tırmanışın başlamasıyla birlikte bisikletçiler tek tek hünerlerini sergilemeye başladı. Marathon-Tula Cycling'ten Artem Ovechkin aniden tek başına pedal basıp artan bir tempo ile gruptan ayrıldı. Ardında 30 kişilik bir grup bırakan Artem 19 saniye ile başlayan zaman farkına gittikçe artan temposu ile 1 dakikanın üstüne çıktı.

 

GEYİK BAYIRI TIRMANIŞ PRİMİ...

 

24.7'inci kilometre geçilirken etabın ilk yokuş prim kapısından geçildi. Geyik Bayırı'ndaki primini doğal olarak Artem Ovechkin kazandı. Artık bu sporcu finiş hesabı yapmaya başlamıştı, ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. 30 kişilik arka grup tempo artırmaya başladı.

 

Buna rağmen Artem yeniden atak başlattı. Finişe selesinden kalkmadan elini-kolunu sallaya sallaya tek başına geldi. Hava güneşli, ancak insanın içine işleyen bir soğuğa rağmen Artem direnebildiği kadar bastı. Finişin deniz seviyesinden 1200 metre yukarda olması ise bir etabın bir başka dikkat çeken hususuydu. Finiş Bölgesi’ndeki manzara ise tek kelime ile muhteşemdi. Tepeden Antalya büyük bir ihtişamla karşınızda duruyordu.

 

ARTEM'İN ZAFERİ

 

Finişe tek başına gelen Artem Oveckhin böylece tırmanış etabının zaferini doyasıya kutladı.

 

TOUR OF ANTALYA YARIN ANTALYA-SİDE-LARA ETABI İLE SON BULACAK

 

Toplam 430 kilometrelik Tour Of Antalya yarın koşulacak Side-Lara etabı ile son bulacak.

Bu yazı tarafından yazılmıştır.|24 Şubat 2018