Cyclist Türkiye

FABIO ARU DA VUELTA 2017'DE MÜCADELE EDECEK

FABIO ARU DA VUELTA 2017'DE MÜCADELE EDECEK

5’inci etap galibiyeti ve giydiği sarı mayoyla başarılı bir Fransa Bisiklet Turu’nu geride bırakan Astana’nın İtalyan bisikletçisi Fabio Aru, 19 Ağustos’ta başlayacak Vuelta a Espana’da yarışacak.

Astana takımından yapılan basın açıklamasında 27 yaşındaki bisikletçinin takımın genel klasman lideri olacağı duyuruldu.

Takım 9 kişilik Vuelta kadrosunu ise gelecek günlerde duyuracak olmasına karşın dağlarda Aru’nun yardımcılıklarını Kolombiyalı Miguel Angel Lopez ve Kazak ekibinin iki İspanyol bisikletçisi Luis Leon Sanchez ve Pello Bilbao’nun yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

2014 yılında Vuelta’da genel klasmanı 5’inci sırada tamamlayan Fabio Aru, 2015 yılında ise ilk ve tek büyük tur galibiyeti olan Vuelta’da şampiyonluğa ulaştı.

2017 İspanya Bisiklet Turu, Fransa’nın Nimes kentinden 13.8km’lik takım zamana karşı ile başlayacak ve 10 Eylül’de geleneksel hale gelen Madird şehir merkezinde son bulacak.

Daha önce de Fransa Turu şampiyonu Chris Froome, Rigoberto Uran, Romain Bardet ve Alberto Contador gibi genel klasman iddialıları da Vuelta 2017’de yer alacağını açıklamıştı.

 

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|01 Ağustos 2017