Cyclist Türkiye

EN İLGİNÇ PODYUM ÖDÜLLERİ

EN İLGİNÇ PODYUM ÖDÜLLERİ

Mark Cavdenish birkaç yıl önce Türkiye Turu’nda yarışacağını açıkladığında TUR öncesi büyük bir heyecan dalgası yayılmıştı. Ünlü Britanyalı bisikletçiye her fırsatta misafirperverliğini hissettiren Türk halkına, Alanya etabında organizatörler de katıldı.

Yılda 40.000 ton muz üretiminde bulunan Alanya’da etabı sprint etabını kazanan Mark Cavendish’i, podyumun en üst basamağında Türk misafirperverliğinin bir göstergesi olarak birkaç kilo kadar muz bekliyordu.

undefined

Avusturya Turu’nun ana sponsorlarından biri 80 yıllık geçmişe sahip Avusturya'nın en büyük firmalarından biri olan sosis üreticisi Wiesbauer. Hal böyle olunca podyumda her etap sonu birinciye sarı mayonun yanında bir de ünlü firmanın ürünleri takdim ediliyor.

Moscon'un somon balığı ile imtihanı

Team Sky’ın İtalyan bisikletçisi Gianni Moscon, 2016 the Arctic Tour of Norway’de genel klasmanı kazandığında birincilik mayosunun yanında, ödül olarak bir de takımın Mallorca kampında kendine ulaşan 500kg Norveç somonu almıştı.

500kg somon balığıyla ne yaptığı sorulan Moscon, “Bir kısmını takım arkadaşlarımla paylaşmam gerektiğini hissettim çünkü hem benim hem de ailem için yeteri kadar vardı” dedi. Haklı!

undefined

Basklıların kendi kültürlerine düşkün olduğu bilinen bir gerçek. Bisiklet de bu kültürün bir parçası. Bask Bölgesi’nde düzenlenen en önemli tek günlük yarışlardan biri olan Clasica San Sebastian’da birinciye verilen Txapela, yerel şapka da bu iki noktanın kesişim yeri.  

undefined 

Uzun bir Cyclo-cros yarışından sonra bisikletçilerin tek ihtiyacı sıcak bir duş olabilir. Ve eğer Superprestige Cross yarışının kazanırsanız alacağınız ödül tam olarak bu, ancak kullanmadan önce monte edilmeli!

Bu yazı tarafından yazılmıştır.|22 Mayıs 2017