Cyclist Türkiye

EFSANE DAĞLARDA, EFSANE MEYDAN OKUMA; TRANSTAURUS

EFSANE DAĞLARDA, EFSANE MEYDAN OKUMA; TRANSTAURUS

Kemer Kaymakamlığı ve Kemer Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen ve bisiklet sporuna yeni bir soluk getiren TRANSTAURUS Dağ Bisikleti Etkinliği’nin ilki geçtiğimiz yıl yapıldı.

2016 yılında 80 sporcunun pedal çevirdiği ralliye bu yıl ise 7 ülkeden 200 sporcu davet edildi. Geçen seneyle birlikte ilk sınavını veren organizasyon operasyonel başarısı ile katılımcıların tam notunu aldı. Türkiye’de oldukça yeni olan etap yarışı formatında yapılması nedeniyle yoğun ilgi gören Transtaurus, kültür ve spor etkinliklerinde birçok ilke ev sahipliği yapan Kemer ilçesinin eşsiz doğasında dağ bisikletçilerine ev sahipliği yapacak.

3-5 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenecek etkinlikte yerli ve yabancı sporcular, Toros dağlarının eşsiz manzarası eşliğinde 3 gün boyunca 200 kilometrelik zorlu parkurlarda kondisyon ve dayanıklılıklarını test edecekler.

Bu yıl yarışmaya tek gün katılmak ve dayanıklılarını test etmek isteyenler için ayrıca TRANSTAURUS CHALLENGE kategorisi de eklendi.

TRANSTAURUS etkinliğinin Genel Direktörü Ömer Nizam “Torosların yaylalarını ve orman yolları geçilirken hem sporculara hem de izleyicilere bu büyülü atmosferin içinde unutulmaz bir serüvenin parçası olma imkânını sunuyoruz. Dağ bisikletinde deneyimli sürücülerin Toros dağlarında ter dökeceği etkinliğe şu anda sadece Rusya’dan 50 sporcu kayıt yaptırmış durumda” dedi.

Kemer bölgesinin doğa sporları için çok uygun olduğuna dikkat çeken Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Bölgemizde yürüyüş ve bisiklet parkurları potansiyeli için birçok rota oluşturduk. Bu rotalarda gerçekleştirilen aktiviteler sayesinde artık ilçemiz Türkiye’nin doğa sporları merkezlerinden birisi oldu. Kemer markasına değer katan bu tip organizasyonların gerçekleştirilmesi için özel çaba gösteriyoruz. TRANSTAURUS etkinliği Türkiye’de uzunca süre ihmal edilmiş etaplı faaliyetleri tekrar başlatması bakımından büyük önem taşıyor. Toros dağlarındaki eşsiz güzellikteki parkurlarda yerli ve yabancı sporcular 3 gün boyunca birlikte olacaklar ve bölgeyi tanıyacaklar. Biz sporu; turizmin geleceği olarak görüyoruz” dedi.

 

Bu yazı tarafından yazılmıştır.|01 Ağustos 2017